REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiedźmin zawita na ekrany już w przyszłym roku. Zwiastun Pół Wieku Poezji Później

Mimo że premiera Pół Wieku Poezji Później, fanowskiej produkcji opowiadającej o świecie z uniwersum Wiedźmina, została przesunięta, widać, że projekt zmierza do końca. W sieci pojawiła się nowa zapowiedź filmu, który niebawem zadebiutuje w serwisie YouTube.

25.11.2017
18:15
Pół Wieku Poezji Później zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Pół Wieku Poezji Później to produkcja prosto z Polski, za którą odpowiadają fani wiedźmińskich opowieści. Początkowo premiera planowana była na grudzień 2017 roku, ale ostateczne film w serwisie YouTube zadebiutuje 21 czerwca 2018 roku. W główną rolę w produkcji wcielił się Mariusz Drężek, który zagra wiedźmina Lamberta. Oprócz niego w Pół Wieku Poezji Później wystąpią m. in.: Magdalena Różańska, Zbigniew Zamachowski czy Kamila Kamińska.

Film ma trwać 55 minut, a inspiracją dla fabuły była oczywiście proza Andrzeja Sapkowskiego. Na ekranie nie pojawi się Geralt, ale zobaczymy Triss i Jaskra.

REKLAMA

Twórcy fanfilmu o angielskim tytule Alzur’s Legacy zawodowo zajmują się filmem, telewizją, teatrem i grami wideo. Za reżyserię produkcji odpowiada Jakub Nurzyński, który jest też współscenarzystą tej historii. Oprócz niego scenarzystami zostali Dariusz Gabryelewicz i Brunon Hawryluk. W produkcję zaangażowani są też tacy artyści jak np. Adam Guzowski, który wiele lat pracował w Platige Image.

Widać, że świat i Polska o Wiedźminie nie chcą zapomnieć. Niedawno ukazał się zbiór opowiadań Wiedźmin. Szpony i kły, który powstał z okazji 30-lecia wiedźmińskiej sagi, a w przygotowaniu mamy przecież także serial The Witcher, za który odpowiada streamingowy gigant, serwis Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA