REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Policjanci i lekarze walczą o uwagę Polaków. Seriale „New Amsterdam” i „Paradise PD” na szczycie Netflix TOP 10

Polscy widzowie w ostatnim tygodniu postawili głównie na dobrze już sobie znane produkcje. Na liście dziesięciu najpopularniejszych produkcji pojawiło co prawda kilka nowości, ale spośród nich i tak najlepiej oglądał się 3. sezon „Paradise PD”. Animacja rzuciła wyzwanie rządzącemu ostatnio „Szpitalowi New Amsterdam”, ale czy z powodzeniem?

20.03.2021
10:00
Polacy oglądali seriale o policjantach i lekarzach. Wyniki Netflix TOP 10
REKLAMA
REKLAMA

Od dzisiaj cała Polska zostaje ponownie zamknięta w ramach lockdownu, co oznacza mniej możliwości wychodzenia i więcej okazji do korzystania z serwisów VOD. Również dlatego warto sprawdzić, co obecnie jest popularne wśród polskich użytkowników platformy Netflix. Lista TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji w tym tygodniu wyróżnia się swoją różnorodnością.

Netflix Polska TOP 10 – najpopularniejsze filmy i seriale w okresie 13-19 marca:

10. Snowpiercer (spadek o trzy miejsca)

Nowy sezon serialu „Snowpiercer” powoli dobiega końca, co oznacza ostatnie chwile jego obecności na naszej liście (przynajmniej do momentu, gdy zadebiutuje już zapowiedziana kontynuacja). Reakcje fanów na 2. serię są w większości pozytywne, choć dystopijna opowieść o grupie ostatnich ocalałych na Ziemi zniszczonej przez katastrofę klimatyczną w 2021 roku budzi nieco mniejsze zainteresowanie niż rok temu. I to pomimo dołączenia do obsady takiego nazwiska jak Sean Bean.

Wynik: 15 punktów

9. Riverdale (powrót do zestawienia)

netflix polska top 10

„Riverdale” na kilka tygodni wypadło poza czołową dziesiątkę wszystkich produkcji dostępnych na Netfliksie, ale twórcy 5. sezonu i tak mogą go uważać za swój sukces. Seriale mające za sobą długą historię rzadko kiedy potrafią wzbudzać tak duże zainteresowanie na tym etapie swojego istnienia. Nowym odcinkom być może pomógł fakt, że w 5. sezonie autorzy scenariusza „Riverdale” nieco zamieszali i wprowadzili w ten sposób trochę świeżości.

Wynik: 15 punktów

8. Zaginione królestwo piratów (nowość)

Coraz więcej wskazuje na to, że mamy właśnie do czynienia z narodzinami nowego bardzo popularnego gatunku na Netflix Polska. Zaledwie kilka tygodni po „Erze samurajów – Bitwie o Japonię” do serwisu trafiła kolejna dokumentalna produkcja oparta w dużej mierze na historycznych inscenizacjach. Nie mam wątpliwości, że szefowie platformy widzą, jak dobre wyniki osiąga „Zaginione królestwo piratów” i będą chcieli wykorzystać w przyszłości ten trend.

Wynik: 16 punktów

7. Sala samobójców. Hejter (spadek o jedno miejsce)

Nowy film Jana Komasy w zasadzie utrzymał swoją pozycję względem poprzedniego tygodnia. Kontynuacja budzącej mieszane skojarzenia „Sali samobójców” siłą rzeczy musiała jednak skorzystać na popularności tego twórcy w zeszłym roku. Nominacja do Oscara nie trafia się polskim filmom często (choć i tak ostatnio mieliśmy pod tym względem spory progres), więc każde tego typu wyróżnienie automatycznie ustawia odpowiedzialnego za produkcję reżysera do miana nowej gwiazdy. A „Sala samobojców. Hejter” potwierdziła słuszność pochwał słanych pod adresem Komasy.

Wynik: 19 punktów

6. Instynkt (spadek o trzy miejsca)

netflix polska top 10

Każdy tydzień Netflix TOP 10 bez Patryka Vegi jest tygodniem straconym. Tak zdają się uważać fani polskiego reżysera, którzy drugi tydzień z rzędu chętnie oglądali jego serial wyprodukowany oryginalnie dla TVP. Co więcej, kryminalna opowieść z 2011 roku powstała, zanim Vega stał się najbardziej dochodowym współczesnym twórcą naszego kina.

Wynik: 28 punktów

5. Dopasowani (nowość)

Seriale science fiction nie od dzisiaj cieszą się dużym zainteresowaniem polskich widzów i ma to swoje odbicie na Netflix TOP 10. W ostatnich tygodniach dobre wyniki notował „Nowy wspaniały świat”, a w najnowszej edycji wysokie miejsca zajęli „Dopasowani”. Fabuła futurystycznej produkcji opowiada o rzekomo cudownej aplikacji, która pozwoli każdemu człowiekowi znaleźć miłość życia. Inna sprawa, że aspekty sci-fi z czasem ustępują miejsca obyczajowemu kryminałowi, na co nasz redaktor zwraca uwagę w swojej recenzji.

Wynik: 41 punktów

4. Dzień na tak (nowość)

Familijna opowieść „Dzień na tak” zabiera widzów w podróż z rodziną Torresów. Wychowujący trójkę dzieci Allison i Carlos są dobrymi i kochającymi rodzicami, ale z czasem coraz częściej sprzeciwiającymi się pragnieniom swoich pociech. Postanawiają więc wraz z nimi na organizację „Dnia na tak”, w trakcie którego każdy pomysł Katie, Nando i Ellie spotka się z ich aprobatą. Czy ten pomysł zdoła wypalić? Duża część użytkowników polskiego Netfliksa miała już okazję się o tym przekonać.

Wynik: 43 punkty

3. Ginny & Georgia (spadek o jedno miejsce)

Od czasu „Gambitu królowej” Netflix nie miał drugiego serialu z tak długą żywotnością jak właśnie „Ginny & Georgia”. Obyczajowa produkcja o trudnej relacji matki i córki najwidoczniej bardzo dobrze trafiła do widzów z naszego kraju. Niektóre hity platformy są absolutnie oczywiste, ale w tym wypadku chyba nikt nie spodziewał się, że wynik „Ginny & Georgia” będzie tak udany.

Wynik: 52 punkty

2. Paradise PD (nowość)

„Paradise PD” powróciło na Netfliksa z zupełnie nowymi odcinkami i zgodnie z przewidywaniami znów podbiło platformę. Debiutujący w zeszłym tygodniu sezon ma swoje problemy (wszystkie wymieniam w opublikowanej na Rozrywka.Blog recenzji), ale raczej nie przeszkadza to najwierniejszym fanom. A większa niż wcześniej liczba odcinków (3. część liczy ich dwanaście, czyli o cztery więcej niż poprzednia) też na pewno pomogła w uzbieraniu tylu punktów.

Wynik: 55 punktów

1. New Amsterdam (to samo miejsce)

netflix polska top 10

Wysokie osiągi „Paradise PD” nie pomogły jednak tej animacji wspiąć się na sam szczyt tygodniowej topki. Już czwarty tydzień z rzędu niepodzielnie rządzi bowiem medyczny serial „New Amsterdam”. Powodzenie amerykańskiej produkcji na całym świecie jest zresztą tak wielkie, że w styczniu 2020 roku stacja NBC przedłużyła go od razu o trzy dodatkowe sezony (na Netflix Polska znajdziemy obecnie dwa).

REKLAMA

Wynik: 70 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA