REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Polityka", „To: Rozdział 2” i nowa „Szkoła dla elity" – podpowiadamy, co obejrzeć w weekend

Pierwszy weekend września to moment, w którym na ekranach kin i platformach video on demand, wreszcie pojawiły się długo oczekiwane premiery. Podpowiadamy, które z produkcji są warte uwagi.

07.09.2019
9:00
IT Chapter 2 - Pennywise i balony
REKLAMA
REKLAMA

Nowy film Patryka Vegi „Polityka”, kontynuacja głośnego hitu „TO” czy 2. sezon świetnie przyjętego serialu Netfliksa, „Szkoła dla elity” to bowiem tylko kilka z propozycji bieżącej ramówki.

Polityka

 

Po całym lecie czekani wreszcie w środę 4 września, najnowszy film Patryka Vegi, „Polityka” trafił na ekrany. Ta niepoprawna komedia podzieliła widzów na długo przed premierą. Wydaje się, że to jeden z tych filmów, które trzeba ocenić samemu.

Film już w kinach.

TO: Rozdział 2

 

Długo wyczekiwany sequel niezwykłego hitu sprzed dwóch lat. „To: Rozdział 2” to kontynuacja, w której poznajemy starsze wersje znanych i lubianych bohaterów. Minęło 27 lat od pamiętnych wydarzeń w Derry w stanie Maine i teraz grupa przyjaciół musi ponownie stawić czoła groźnemu klaunowi Pennywise’owi. Czy uda im się wyjść cało z nowej potyczki?

Film już w kinach.

 

Jeden z najlepszych seriali młodzieżowych wraca z 2. sezonem, pełnym jeszcze większych intryg, zagadek i wzajemnych oskarżeń. Produkcja rozpoczyna się po wakacjach, po feralnym roku szkolnym, który skończył się tragedią. Bohaterowie wciąż nie doszli do siebie po straszliwych wydarzeniach, a już wplątani zostali w nową groźną intrygę. Nowa seria rozpoczyna się od tajemniczego zniknięcia jednego z bohaterów, a potem napięcie tylko rośnie.

2. sezon już dostępny na platformie Netflix.

The Spy

Nowy serial Netfliksa bazujący na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja rozpoczyna się w 1959 roku, gdy agent Mosadu, Eli Cohen (dawno nie widziany w dramatycznej roli Sacha Baron Cohen) dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ma wcielić się w rolę Kamela Amina Thaabeta i zbliżyć się do przedstawicieli syryjskiego rządu. Opowieść sensacyjna przeplatać się będzie z dramatem psychologicznym, gdyż serial ma skupiać się także na wpływie misji na psychikę mężczyzny.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Między morzem a oceanem

 

Zwycięzca zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w San Sebastian „Między morzem a oceanem” to kameralny dramat opowiadający o trudnym życiu dwójki braci na południu Hiszpanii. Gdy młodszy z nich wychodzi z więzienia, próbuje zacząć swoje życie od nowa. Jego dni mijają jednak w przeświadczeniu, że miasto, w którym żyje, nie ma mu nic do zaoferowania oprócz narkotyków, możliwości odsiadki czy śmierci. W misji naprawiania życia i wprowadzania go na właściwe tory próbuje mu pomóc starszy brat. Film przyciąga przede wszystkim wiarygodną relacją braci, którzy starają się pomóc sobie wzajemnie, nawet w najgorszym z możliwych momentów.

Film już w kinach.

Kraina Wielkiego Nieba

 

Dramat rodzinny, rozgrywający się gdzieś na preriach Montany. Gdy mąż znika z domu, wyruszając do ciężkiej, wielomiesięcznej pracy, żona nie wie, jak poradzić sobie sama w obcym mieście. Nigdy nie była skazana na tak długą samotność, dlatego nie potrafi odnaleźć się w nowych warunkach. Całą historię poznajemy z perspektywy nastoletniego syna pary, który próbuje pomóc matce, jak najlepiej potrafi, ale sam zdziwiony jest sytuacją, w której się znaleźli. Kameralny dramat, który błyszczy od emocji doskonale dobranej obsady. Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal tworzą tu jedne z najciekawszych postaci w swojej karierze.

Film już dostępny na platformie HBO GO.

Bumblebee

Prequel popularnej serii „Transformers”, osadzony pod koniec lat 80. Film przygląda się, jak wyglądała wizyta kosmity z rodu Autobotów na naszej planecie. Obraz urzeka przede wszystkim nietypową mieszanką kina młodzieżowego typu coming of age z rozpędzonym filmem akcji z pogranicza science-fiction. Reżyser, stawiając akcenty na przyjaźń robota z młodą dziewczyną, stworzył dzieło, które można zaliczyć do najlepszych części serii „Transformers”.

Film już dostępny na platformie HBO GO.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę możemy zobaczyć rozpędzony film akcji „Bez twarzy”, w którym John Travolta i Nicolas Cage zamienią się twarzami (TV Puls, sobota, 20.00), pierwszy odcinek nowej serii programu rozrywkowego „The Voice of Poland” (TVP2, sobota, 20.05), klasyczny film katastroficzny „Armageddon” (TNT, sobota, 21.00), bądź intrygujący dramat z Blake Lively, „Wiek Adaline” (TVN, sobota, 21.45).

W niedzielę natomiast proponujemy zabawną komedię sensacyjną „Bodyguard Zawodowiec” (TV Puls, niedziela, 20.00), świetny film na podstawie komiksu „Batman: Początek” (TVN, 20.00), klasyczny western „Prawdziwe męstwo” (TVP Kultura, niedziela, 20.00), a także pierwszy odcinek nowego serialu „39 i pół tygodnia”, nietypowej kontynuacji hitu TVN sprzed lat „39 i pół” (TVN, niedziela, 21.30)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA