REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

To nie jest zwykły polski kryminał. "Matka" już na Polsat Box Go

Nie ma to, jak kryminał, który nie dość, że trzyma w napięciu swoją intrygą, to jeszcze porusza ważkie społeczne tematy, o których nie zawsze mówi się głośno. Taka właśnie jest "Matka". Pierwszy odcinek nowego projektu sygnowanego nazwiskiem Igora Brejdyganta już pojawił się na Polsat Box Go.

02.12.2022
15:44
polsat box go matka premiera
REKLAMA

"Matka" właśnie zadebiutowała na Polsat Box Go. Od tego serialu się nie oderwiecie. Gwarantuje to nazwisko pomysłodawcy produkcji i jej scenarzysty wiodącego - Igora Brejdyganta. Autor bestsellerowych powieści wielokrotnie udowodnił, że jak nikt inny potrafi przykuć widzów do ekranu. To on przecież maczał palce w "Rysie", "Układzie", "Ultraviolecie", czy "Szadzi".

Najnowszy projekt Brejdyganta to opowieść o dziennikarce, która próbuje pogodzić się z samobójstwem 12-letniego syna. Wraz z rodziną postanawia ona wyjechać do Holandii, aby rozpocząć życie na nowo. I wtedy kontaktuje się z nią bohater jednego z jej dawnych reportaży, odsiadujący wyrok za morderstwo. Prosi ją, aby ponownie przyjrzała się jego sprawie. Kiedy to robi, odkrywa nowe informacje dotyczące śmierci swojego dziecka.

REKLAMA

Matka - nowy serial w Polsat Box Go

"Nie wiem, czy jest ktoś groźniejszy dla przestępcy niż matka, która próbuje dojść do tego, co się stało jej dziecku" - mówi Brejdygant. Nie spodziewajcie się więc po prostu kolejnego polskiego kryminału. Ten nie dość, że was zaskoczy, to jeszcze chwyci za gardło już na samym początku.

Ja wolę taką historię, w której życie toczy się niby normalnie, ale czujemy, że pod spodem cały czas sączy się jakiś drugi świat. Coś, co jest niedopowiedziane, ukryte, niewyjaśnione i to ciąży na całej sytuacji. I na tym właśnie próbowałem i chyba mi się nawet udało zbudować początek

- mówi Brejdygant.
Matka - Polsat Box Go - premiera
REKLAMA

Drugim scenarzystą serialu jest Bartosz Janiszewski ("Ultraviolet", "Wataha"), a reżyserią zajął się Piotr Trzaskalski ("Edi", "Mój rower", "Mistrz"). Po drugiej stronie kamery stanęła natomiast plejada polskich gwiazd. W głównych rolach występują Olga Bołądź, Łukasz Simlat i Marcin Kowalczyk. Prócz nich na ekranie zobaczymy również Olafa Lubaszenkę, Marię Pakulnis, Szymona Gierszewskiego i Małgorzatę Pieczyńską.

Pierwszy z ośmiu odcinków "Matka" już zadebiutował na Polsat Box Go. Można go oglądać w ramach pakietu Polsat Box Go Premium w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem przeglądarki czy aplikacji na urządzenia mobilne i wybranych modeli Smart TV, Android TV, Apple TV, Amazon Fire TV oraz dekoderów.

Pierwszy odcinek serialu "Matka" już na Polsat Box Go. Kolejne będą debiutować na platformie w nadchodzące środy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA