1. Rozrywka
  2. Seriale

W Polsat Box Go obejrzysz polskie seriale premium. Te w całości zobaczysz tylko tutaj

Lokowanie produktu: Polsat Box Go

Polsat Box Go to setki seriali i filmów. W serwisie znajdziecie polskie seriale premium – thrillery psychologiczne i kryminały. Podpowiadamy, co nowego oglądać w najbliższe długie popołudnia i wieczory w nowym serwisie streamingowym i VOD.

15.10.2021
16:57
Polsat box go polskie seriale

Polsat Box Go to nowy serwis z serialami i filmami, w którym znajdziecie mnóstwo głośnych produkcji. Oprócz kinowych hitów czy tytułów HBO nowa platforma VOD przygotowała również własne seriale premium dla polskich widzów. Znajdziecie tu m.in. "Rysę", "Układ", czyli dwie części thrillera psychologicznego oraz „Osaczonego” z Leszkiem Lichotą w roli głównej czy policyjny dramat "Cień".

Polsat Box Go: polskie seriale premium. Co oglądać?

Rysa i Układ

Kobiece bohaterki coraz częściej grają pierwsze skrzypce w serialach. Ten trend, widoczny od paru lat w produkcjach polskich i zagranicznych (wystarczy choćby przywołać Igę Dobosz z "Watahy" i wspaniałą rolę Kate Winslet, która wcieliła się w tytułową "Mare z Easttown" - oba tytuły obejrzycie w Polsat Box Go), cieszy niezmiernie. Skończyły się czasy zarezerwowane wyłącznie dla męskich postaci - dwuznacznych moralnie detektywów, wokół których kręci się cały świat. Teraz kobiety przejmują pałeczkę. I wychodzi im to bardzo dobrze.

W nowych serialach - "Rysie" i "Układzie" - w główną bohaterkę wcieliła się Julia Kijowska, aktorka znana uprzednio z ról w filmach "Czerwony pająk", "Sługi boże" czy "Nina". Oprócz Julii Kijowskiej na ekranie zobaczymy plejadę polskich gwiazd: Dawida Ogrodnika, Zbigniewa Zamachowskiego, Janusza Chabiora, Marię Pakulnis, Macieja Zakościelnego i Kingę Preis. Kijowska portretuje komisarz Monikę Brzozowską, młodą policjantkę, która wymyka się ramom narzuconym przez wymiar sprawiedliwości. Monika lubi pracować po swojemu, ma cięty język i nie lubi kompromisów. W mieście giną nowe osoby - te w pewien sposób związane są z tajemniczą przeszłością komisarz. Kobieta zaczyna gubić się w sprawie, nie pomaga fakt, że jej pracę kontroluje porucznik Czesław Warecki (w tej roli Dawid Ogrodnik) oraz że zaczyna cierpieć na zaniki pamięci i często traci nad sobą kontrolę. Jej przełożeni nie rozumieją, co się z nią dzieje i podejrzewają, że Monika się narkotyzuje. To trudny temat także dlatego, że w przeszłości kobieta była uzależniona od narkotyków. Sprawa zaczyna być coraz bardziej niebezpieczna - Monika odkrywa przerażające fakty o swoich bliskich i o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w jej życiu przed laty. To będzie dopiero początek afery, która - jeśli wyjdzie na jaw - wstrząśnie całą Polską ze sceną polityczną włącznie.

"Układ" to kontynuacja "Rysy" poświęcona tej samej bohaterce. Monika nie umie sobie poradzić ze skutkami przykrych wydarzeń, które odcisnęły na niej piętno. Tymczasem sprawa, nad którą pracowała wiele miesięcy, wcale się nie zakończyła. Wciąż giną kolejne osoby. I to właśnie komisarz Brzozowska wydaje się być jedynym kluczem do rozwiązania tej zagadki.

Te dwie produkcje, na które składa się łącznie szesnaście odcinków, to thrillery psychologiczne, pozwalające wniknąć w głąb psychiki kobiety, próbującej poskładać własne życie i mierzącej się z demonami przeszłości. To też opowieść o policjantce, która musi odnaleźć się w męskim, patriarchalnym świecie pełnym układów i zależności.

Zobacz Rysę i Układ w Polsat Box Go

Osaczony

Leszek Lichota kilka lat temu podbił serca Polaków rolą Wiktora Rebrowa we wspomnianej już "Watasze" produkcji HBO. Teraz aktor wraca w serialu "Osaczony". Tym razem Lichota zagrał Michała. W małym miasteczku dochodzi do makabrycznego odkrycia. Po zaginięciu sześcioletniego chłopca to właśnie Michał znajduje jego ciało. Ten dzień na zawsze wryje się w jego pamięć - jego życie nagle zmieni się o 180 stopni. Śledztwo w sprawie zabójstwa dziecka prowadzi detektyw Kron, w którego wcielił się Eryk Lubos, znany polskiej widowni z takich filmów jak "Underdog" czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Policjant nie chce odpuścić i podejrzewa, że to Michał maczał palce w zbrodni. Ta narracja szybko przedostaje się do hermetycznej, lokalnej społeczności, która tylko pozornie wydaje się spokojna i zaufana, a także do mediów. Życie mężczyzny zamienia się w piekło - wszyscy sądzą i twierdzą, że to on odpowiada za śmierć sześciolatka.

"Osaczony" to kryminał, który pokazuje, jak łatwo zniszczyć jest życie jednej osobie, w jednej chwili. Dramatyczne losy Michała, jego desperacja, strach ale i potrzeba sprawiedliwości najlepiej oddają emocje, jakie towarzyszą podczas seansu serialu. Oprócz Leszka Lichoty i Eryka Lubosa w produkcji zagrali Maria Dębska, Ilona Ostrowska i Mateusz Janicki. Za reżyserię "Osaczonego" odpowiada Maciej Dutkiewicz, znany z pracy nad takimi tytułami jak "Na krawędzi", "Na krawędzi 2" czy "Fuks". Dutkiewicz jest też współautorem scenariusza do serialu, który napisał wraz z Arkadiuszem Borowikiem w oparciu o australijską licencję.

Zobacz Osaczonego w Polsat Box Go.

Cień

"Cień" to nowy kryminalny serial, który obejrzycie tylko w Polsat Box Go. Historia przedstawiona na ekranie przez Mariusza Wojaczka, który na swoim koncie ma udział w takich produkcjach jak „Dzielnica strachu”, opowiada historię zaginięcia kobiety i śledztwo wokół niego. Pewnego dnia znika Ewa Banaszyk, 27-letnia artystka. Kobieta zapada się pod ziemię bez śladu, w niewyjaśnionych okolicznościach. Śledztwo w tej sprawie, na zlecenie komendanta Wrońskiego, prowadzą podkomisarz Edyta Wójcik (Dagmara Bąk, znana z "Watahy") i młodszy aspirant o pseudonimie Mały - Mikołaj Małecki (Krzysztof Kwiatkowski). To nieco zbija ich z tropu, ponieważ partnerzy prowadzą już inne śledztwo - to dotyczące tajemniczego Cienia, kogoś, kto z ukrycia pomaga ofiarom przestępstw bez porozumienia z policją. Tytułowy bohater to tak naprawdę Hubert Wilczyński, były oficer CBŚ, który sfingował swoją śmierć, a teraz walczy z nieudolnością wymiaru sprawiedliwości.

Sprawa Ewy jest czysto polityczna - kobietę trzeba znaleźć jak najszybciej nie tylko z obawy o jej los, ale także dlatego, że ta spotyka się z synem majętnego polityka, Karola Węglarza, a mężczyzna właśnie jest w środku swojej kampanii, podczas której walczy o ważne stanowisko.

"Cień" zadaje pytania o to, jaka jest rola wymiaru sprawiedliwości i gdzie powinna się tak naprawdę kończyć. To także serial, który pokazuje jak cienka jest granica między dobrem, złem i tym, co zwykło się nazwać "mniejszym złem".

Zobacz Cień w Polsat Box Go.

Mecenas Porada

Aleksandra Domańska, twarz polskich komedii romantycznych, w nowym serialu obyczajowym, łączącym komedię, kryminał i wątki prawnicze. "Mecenas Porada" opowiada o młodej kobiecie, Katarzynie Poradzie. Jej droga do sukcesu była i jest kręta, ale energii można jej tylko pozazdrościć. Gdy na drodze Kasi pojawia się problem, ona nie załamuje rąk, tylko go rozwiązuje. Tak jak wtedy kiedy jej ojciec uległ wypadkowi i przez paraliż nie był wstanie się dalej utrzymywać, dziewczyna zakasała rękawy i podjęła pracę jako fryzjerka, mimo że studiowała prawo. W końcu jednak zdaje egzamin adwokacki i zaczyna pracować jako konsultant prawny w galerii handlowej. Jej usługi nie są drogie – Kasia ma bowiem prostą zasadę – złotówka za minutę wizyty. Młoda prawniczka nawet się nie spodziewa, jak wiele osób i rozmaitych osobliwości przyciągnie swoją dewizą. W kolejnych odcinkach śledzimy życie prywatne tytułowej mecenas Porady oraz perypetie jej klientów.

"Mecenas Porada" to ciepły, zabawny serial, który może być odtrutką na cięższe historie. Poza Aleksandrą Domańską na ekranie zobaczymy Radosława Pazurę, Mateusza Rusina czy Monikę Krzywkowską.

Zobacz Mecenas Poradę w Polsat Box Go.

Lokowanie produktu: Polsat Box Go
Najnowsze
Zobacz komentarze