REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

Wygląda na to, że poznaliśmy obsadę polskiego serialu Netfliksa. Agnieszka Holland wchodzi na plan

Netflix zaczyna już zdjęcia do pierwszego polskiego serialu. Poznaliśmy właśnie nazwiska aktorów, którzy wezmą udział w produkcji kręconej na terenie naszego kraju.

16.01.2018
16:08
seriale netflix 2018
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia do zapowiedzianej w ubiegłym roku pierwszej polskojęzycznej produkcji w ramach serii Netflix Originals podobno właśnie się rozpoczynają. Już w tym tygodniu ma zostać nakręcona pierwsza scena na planie w Warszawie. Netflix jak na razie nie komentuje oficjalnie tej informacji.

Polski serial Netfliksa - obsada.

Wedle informacji filmstart.pl w serialu pojawią się m.in. Michalina Olszańska (Jack Strong, Operacja Bazyliszek), Maciej Musiał (Baby są jakieś inne, Rodzinka.pl), Andrzej Chyra (Symetria, Katyń), Zofia Wichłacz (Miasto 44, Powidoki), Robert Więckiewicz (Vinci, Pod Mocnym Aniołem) i Patrycja Wolny (Pale Blue Eyes, Kontener).

Niewykluczone też, że wbrew informacjom serwisu filmstart.pl w serialu pojawi się Patrycja Volny. Patrycja Wolny co prawda figuruje jako aktorka w bazie Filmwebu, ale to jak na razie mało znana postać. Przy obsadzie seriali wymienia się zaś zwykle te najgłośniejsze nazwiska, a Patrycja Volny współpracowała już wcześniej z Holland i Adamik przy Pokocie.

Produkcja w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik ma zadebiutować w serwisie jeszcze w tym roku. Tytuł nie jest jeszcze znany. Nie wiadomo też jeszcze, w jakich bohaterów wcielą się poszczególni aktorzy.

Serial zaprezentuje alternatywną historię.

W produkcji ma być przedstawiona wizja świata, w którym nie upadła nigdy żelazna kurtyna. Związek Radziecki cały czas istnieje. Akcja serialu rozgrywać się będzie w 2002 roku na dwie dekady po ataku terrorystycznym, w wyniku którego Polska straciła szansę na odzyskanie niepodległości.

Głównymi bohaterami serialu mają być student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy. Razem wpadają na trop spisku, który uniemożliwił odzyskanie wolności Polakom. Rząd zaczyna deptać im po piętach, bo nie chce dopuścić do ujawnienia swoich niecnych działań.

Kiedy pojawi się polskojęzyczny serial w Netfliksie?

Za serię odpowiada Joshua Long, który napisał scenariusz. Producentami wykonawczymi serii zostali Frank Marshall (Szósty zmysł, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), Robert Zotnowski (House of Cards), Andrzej Besztak, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

REKLAMA

Netflix nie podał jeszcze daty premiery, ale serial  - według informacji wspomnianego serwisu - ma zostać udostępniony jeszcze w tym roku. Sezon, kręcony w różnych lokacjach w Polsce, ma składać się z ośmiu odcinków.

Pojawienie się serialu nakręconego w języku polskim w Netfliksie nie jest zaskoczeniem. Serwis kręci w końcu produkcje na całym świecie w innych językach niż angielski, dzięki czemu dostaliśmy np. niemieckie Dark.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA