REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najciekawsze polskie filmy, na które warto czekać w 2017 roku

Rok 2016 był dobrym czasem dla polskiej kinematografii. Czy kolejny również okaże się udany? Sądząc po zapowiedzianych premierach, są na to szanse. I to całkiem spore. Przed wami najciekawiej zapowiadające się polskie filmy 2017 roku. 

30.12.2016
16:27
Najciekawsze polskie filmy, na które warto czekać w 2017 roku
REKLAMA
REKLAMA

Powidoki

powidoki-oscary-wajda-linda class="wp-image-74669"

Ostatni film zmarłego niedawno Andrzeja Wajdy. Samo to sprawia, że warto będzie go obejrzeć. A na tym przecież nie koniec - Bogusław Linda w roli głównej, scenariusz napisany przez Andrzeja Mularczyka, zachęcający zwiastun... "Powidoki" to opowieść o malarzu Władysławie Strzemińskim, żyjącym w czasach PRL, który nie godzi się z socrealizmem i za wszelką cenę pragnie pozostać wierny własnej ścieżce artystycznej. To może być naprawdę ciekawe widowisko. Polski kandydat w walce o tegorocznego Oscara (niestety, "Powidoki" odpadły już z rywalizacji). Oficjalna premiera "Powidoków" odbyła się w 2016 roku, ale do polskich kin film trafi w połowie stycznia 2017.

Amok

"Amok" reżyseruje Kasia Adamik, córka Agnieszki Holland, której ostatnim filmem był nieudany "Janosik. Prawdziwa historia", stworzony wspólnie z matką. Od tego czasu skupiła się na serialach, ma na koncie między innymi współpracę przy takich produkcjach jak "Wataha", "Krew z krwi" czy "Głęboka woda". "Amok" powstaje według scenariusza Richarda Karpala, napisanego na podstawie głośnej powieść Krystiana Bali o tym samym tytule. Głównym bohaterem będzie właśnie Bala, autor książki, w której opisane zostało morderstwo - jego przebieg jest bliźniaczo wręcz podobny do zabójstwa, które wydarzyło się naprawdę. Policja postanawia zbadać, czy istnieje związek pomiędzy nimi.

Pokot

W 2017 również Agnieszka Holland przedstawi widzom swój nowy film. Będzie to "Pokot", do którego scenariusz Holland napisała wspólnie z Olgą Tokarczuk, jedną z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarek polskich, zresztą na podstawie jej książki, zatytułowanej "Prowadź swój pług przez kości umarłych". W spokojnej dotąd okolicy dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są myśliwi. Czy to możliwe, że - jak chce główna bohaterka, Janina Duszejko, przez sąsiadów uznawana za nieszkodliwą wariatkę - jest to zemsta zwierząt na swoich oprawcach? W obsadzie są między innymi Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Borys Szyc i Marcin Bosak.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

SZTUKA KOCHANIA - © Fot Jaros?aw Sosi?ski / Watchout class="wp-image-77067"

Nowy film Marii Sadowskiej, reżyserki "Dnia kobiet". "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" to opowieść o najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u, kobiecie, która odmieniła sposób myślenia Polaków o własnej seksualności. W roli tytułowej: Magdalena Boczarska, której partnerują między innymi Jaśmina Polak, Piotr Adamczyk, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska i Arkadiusz Jakubik. Premiera - 27 stycznia 2017 roku.

Volta

Wielki powrót Juliusza Machulskiego? Miejmy nadzieję! Reżyser "Seksmisji", "Vabank" czy "Kilera" (oraz, niestety, "Ambassady") szykuje nową komedię kryminalną, z historią polski w tle. Oby było równie dobrze, jak w "Vinci"! W rolach głównych grają Andrzej Zieliński i Olga Bołądź, obok których pojawią się Małgorzata Buczkowska, Krzysztof Czeczot, Michał Żurawski, Aleksandra Domańska, Jacek Braciak, Tomasz Kot, Robert Więckiewicz, i Marcin Dorociński.

Podwójny Ironman

Łukasz Palkowski - reżyser taki produkcji, jak "Bogowie", "Rezerwat", czy ostatnio serial "Belfer", w 2017 pokaże nam swój nowy film. "Podwójny Ironman" będzie historią Jerzego Górskiego - sportowca, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Zachwycił wszystkich, choć w Polsce pozostaje praktycznie nieznany. A jego sukces nie byłby możliwy, gdyby nie dwie kobiety... Grają: Gierszał, Gajos, Cielecka, Jakubik, Kot, Żmijewski, Woronowicz i Próchniak.

Pitbull 3

pitbull majami class="wp-image-58789"

Kto po tragicznych "Niebezpiecznych kobietach" czeka na kolejnego "Pitbulla"? Podnoszę rękę, choć bardzo nieśmiało. Bo jednak "Nowe porządki" mi się podobały i liczę, że sequel był tylko fatalnym wypadkiem przy pracy, którego potencjał zmarnowano chcąc zbyt szybko wypuścić go do kin. O filmie wiadomo na razie niewiele ponadto, że jego reżyserem i scenarzystą będzie oczywiście Patryk Vega. Oby tym razem wypaliło.

REKLAMA

Konwój

W jednym z największych aresztów śledczych w Polsce zostaje zamordowany więzień. Denat oskarżony był o morderstwo dokonane na dwóch funkcjonariuszach służby więziennej. Uznany za niepoczytalnego, miał trafić do szpitala psychiatrycznego. Ale nie wszystkim taki obrót spraw odpowiadał. Rozpoczyna się żmudne śledztwo, w którym prokurator musi przebić się przez ścianę milczenia. Grają: Gajos, Więckiewicz, Simlat, Czop i Ziętek. Reżyseruje Maciej Żak. Premiera już niebawem, bo 13 stycznia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA