REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Już dziś poznamy historię morderstwa Versace. Gdzie obejrzeć 2. sezon serialu American Crime Story?

Po sporym sukcesie pierwszego sezonu kryminalnego serialu, który przybliżył kulisy sprawy O.J. Simpsona, twórcy zdecydowali się na stworzenie nowej serii. Tym razem fabuła produkcji dotyczy śmierci słynnego projektanta mody. Najnowszy odcinek American Crime Story zobaczymy już dziś. 

18.01.2018
11:00
American Crime Story 2
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy sezon serialu kładł nacisk na prawne aspekty procesu amerykańskiego sportowca i aktora.

Seria poświęcona O.J. Simpsonowi w dokładny sposób zobrazowała przebieg postępowania przeciwko gwieździe, podczas którego prokuratura za wszelką cenę udowadniała winę oskarżonego, by móc skazać go za zabójstwo m. in. byłej żony. Za sprawą historii i jej dobrej realizacji serial American Crime Story zyskał przychylne opinie krytyków, które przełożyły się również na liczne nagrody filmowe.

 class="wp-image-106417"

Czego możemy się spodziewać po The Assassination of Gianni Versace?

Drugi sezon serialu koncentruje się na życiu i śmierci projektanta, który został zastrzelony przed własnym domem w 1997 roku. Tym razem produkcja odchodzi nieco od tematyki batalii sądowych, przede wszystkim skupiając się na psychice mordercy. Serial ma przybliżyć widzom motywy, jakimi kierował się Andrew Cunanan w trakcie brutalnego czynu. Twórcy zaprezentują widzom retrospekcyjne wydarzenia z życia seryjnego zabójcy, kładąc nacisk na jego poprzednie zbrodnie. Twórca antologii zdradził, dlaczego najnowsza seria odbiega od dotychczas stosowanej narracji.

Bardziej niż to, dlaczego został zabity [Versace - przyp. red.], interesowało mnie, dlaczego na to pozwolono – komentował Ryan Murphy.

Reżyser podkreślił także, iż ważnym elementem serialu była powszechnie panująca w Ameryce lat 90. homofobia. Autor sugeruje, że to uprzedzenia i nienawiść mogły przyczynić się do śmierci słynnego projektanta.

Jednym z powodów, dla których Cunanan mógł podróżować przez kraj i wybierać swoje ofiary, z których wiele było homoseksualistami, była panująca wtedy homofobia – dodał Murphy.

Serial American Crime Story skupia się zatem nie tylko na samym procesie Cunanana i jego morderczej osobowości. Ważnym elementem sezonu jest także kontrowersyjne życie projektanta, który jako jeden z nielicznych gwiazd przyznawał się do swojego homoseksualizmu. W produkcji nie zabraknie też trudnej tematyki dotykającej problemu zakażenia wirusem HIV.

Początkowo drugi sezon serialu miał dotyczyć huraganu Katrina i konsekwencji, z jakimi muszą się zmagać Amerykanie po niszczycielskim działaniu żywiołu. Nakręcenie odcinków wymagało jednak odpowiednich warunków pogodowych, co ostatecznie przyczyniło się do zmiany planów i ukazania w pierwszej kolejności historii o Giannim Versace.

Kolejny sezon serialu przyciąga uwagę nie tylko tematyką, ale również doborem obsady.

REKLAMA

W roli tytułowego Versace zobaczymy Edgara Ramireza, natomiast w postać jego kochanka wcielił się piosenkarz - Ricky Martin. Ne ekranie nie zabraknie również Penélope Cruz, która zagra siostrę głównego bohatera – Donatellę, a także Darrena Crissa odgrywającego rolę mordercy.

W Polsce pierwszy odcinek American Crime Story możemy obejrzeć dzisiaj, 18 stycznia, na kanale FOX o 22:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA