REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Możliwe, że wyciekły szczegóły fabuły Rambo 5: Last Blood. O czym opowie film?

Droga Rambo była długa i kręta, ale teraz zmierza do upragnionego końca. Do sieci wyciekły szczegółowe informacje dotyczące fabuły ostatniej części sagi o słynny najemniku. Czego dotyczyć będzie Rambo 5: Last Blood?

22.11.2018
21:46
rambo 5: last blood
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera potencjalne spoilery dotyczące fabuły filmu Rambo 5: Last Blood.

Prace nad ostatnią częścią Rambo trwały od wielu lat. Pierwsze zapowiedzi dzieła pojawiły się niedługo po premierze czwartego filmu o najemniku dręczonym przez syndrom stresu pourazowego. Według różnych wersji Rambo 5 miał być opowieścią o walce z potworem-mutantem stworzonym przez rząd USA lub wyprawą na samotną misję do Meksyku. Przez pewien czas w hollywoodzkich kuluarach mówiło się nawet o serialu, którego bohaterem miałby być syn Johna Rambo. Kolejne pomysły upadały, a tymczasem odtwórca głównej roli, Sylvester Stallone była zajęty kręceniem Niezniszczalnych i pracą przy dwóch częściach Creeda.

W końcu powrócono jednak do planów realizacji finałowego filmu o Johnie Rambo. Produkcja zaczerpnęła dużą część swojej fabuły z wcześniejszej wersji scenariusza o podróży Rambo do Meksyku. Według pierwszych informacji, które pojawiły się w mediach w maju, ostatnia część opowiedziałaby o walce bohatera z meksykańskim kartelem i zarządzanym przez niego handlem niewolnikami seksualnymi.

Sylvester Stallone na pierwszych zdjęciach z Rambo 5: Last Blood zaprezentował się jak czystej wody kowboj.

Dodatkowo potwierdzało to informacje o tym, że miejscem akcji nowego filmu będzie graniczący z Meksykiem stan Arizona. Wszystko to sprawia, że ujawnione właśnie przez portal Splash Report szczegóły scenariusza brzmią bardzo wiarygodnie, nawet jeśli nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez twórców. Piątą część Rambo otwiera brutalna scena porwania dwójki sióstr Carmen i Melissa. Starsza z nich w ostatniej sekundzie wyskakuje z pędzącego vana i ucieka porywaczom, ale jej 8-letnia siostra nie ma tyle szczęścia.

W tym samym czasie Rambo żyje względnie spokojne życie na ranczu w Arizonie. Większość dni spędza na piciu i rozpamiętywaniu traumatycznych wydarzeń z przeszłości. W opiece nad domem pomaga mu starsza kobieta o imieniu Maria oraz jej córka Gabriella, dla której John stał niczym zastępczy ojciec.

Pewnego dnia dziewczyna nie wraca do domu po nocnym wypadzie do klubu z przyjaciółmi.

Okazuje się, że Gabriella padła ofiarą handlarzy żywym towarem. Rambo przesłuchuje, a potem brutalnie rozprawia się z jednym z nich, czego świadkiem jest Carmen. Oboje wyruszają do bazy kartelu narkotykowego. Pierwsze starcie z członkami gangu kończy się dla tytułowego bohatera porażką. Otoczony przez gangsterów i pobity do nieprzytomności zostaje zostawiony na pewną śmierć przez Hugo Martineza - szefa nielegalnej operacji.

REKLAMA

Rambo zostaje jednak uratowany przez Carmen. Przez kolejne trzy tygodnie leczy rany, a potem wyrusza po krwawą zemstę. Systematycznie morduje kolejnych członków kartelu aż w końcu na terenie swojego rancza staje naprzeciwko armii pięćdziesięciu mężczyzn. Rzeź kończy pojedynek między Johnem a Hugo Martinezem. Jeżeli opublikowane informacje okażą się autentycznym scenariuszem produkcji, to możemy mieć do czynienia z największym wyciekiem filmowej fabuły ostatnich lat. Nie wiadomo, jak wpłynie to na dalszą realizację filmu. Czy Sylvester Stallone będzie chciał kontynuować prace nad produkcją, której cała fabuła została zdradzona na wiele miesięcy przed premierą? Przekonamy się wkrótce.

Rambo 5: Last Blood ma planowo trafić do kin na jesieni 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA