REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy już, którą książkę adaptuje 3. sezon "Reachera". Nadchodzą zmiany - to koniec pracy w grupie

Nareszcie! Amazon oficjalnie potwierdził, która z powieści Lee Childa posłuży za podstawę fabularną 3. sezonu „Reachera”. Co wiemy o nowej serii?

25.01.2024
11:12
reacher sezon 3 kiedy obsada o czym książka
REKLAMA

Potwierdzony w grudniu ubiegłego roku 3. sezon hitu Amazon Prime Video - „Reachera” - będzie inspirowany powieścią „Persuader” z 2003 r., w Polsce wydanej pt. „Siła perswazji”. Jest to 7. z kolei książka o Jacku Reacherze autorstwa Jima Granta (piszącego pod pseudonimem Lee Child). Jak informuje oficjalny opis serii, tym razem bohater będzie działać pod przykrywką, by ocalić informatora przetrzymywanego przez wroga z przeszłości. Potwierdzono przy okazji, że w obsadzie i tym razem pojawi się Maria Sten, która powróci do roli Frances Neagley, ale fabuła ma skupiać się na samym Reacherze i jego solowych przygodach, nie zaś - jak to było dotychczas - pracy w grupie.

Czytaj więcej o "Reacherze" w Spider's Web:

REKLAMA

Reacher: 3. sezon. Opis fabuły

Każdy tom serii „Jack Reacher” można czytać niezależnie od pozostałych, jednak fani Childa podjęli się zadania odtworzenia kolejności książek i opowiadań według fabularnej chronologii czasowej. W tym wypadku „Siła perswazji” to dziesiąty z dwudziestu siedmiu tytułów. Przypomnę przy okazji, że 2. sezon produkcji bazowała na książce „Elita zabójców”, którą wydano już po „Sile perswazji” i której akcja również rozgrywa się później. 

Reacher

Oryginalny, angielski tytuł książki „Persuader”, mający swoje odzwierciedlenie w fabule, nawiązuje do Mossberg 500 Persuader Shotgun, czyli amerykańskiej serii strzelb typu pump action.

REKLAMA

Nigdy nie wybaczaj, nigdy nie zapominaj. To jedna z zasad, jakimi kieruje się Jack Reacher.

Na pewno nie wybaczył Francisowi Xavierowi Quinnowi, oficerowi wywiadu wojskowego, który próbował sprzedać Irakowi amerykańskie plany strategiczne. I wcale się nie zmartwił jego śmiercią.
Tylko że Quinn nie zginął. Po dziesięciu latach Reacher widzi go wysiadającego z czarnego cadillaca pod bostońską filharmonią.

Nie przepraszaj, z niczego się nie tłumacz. To kolejna z jego zasad. I konsekwentnie się do niej stosuje: kiedy podczas jego interwencji przy próbie porwania pewnego studenta ginie kilka osób, Reacher nie zamierza składać żadnych wyjaśnień.

Czyżby przestał odróżniać dobro od zła? A może po prostu nie znosi niezałatwionych do końca spraw?

- głosi oficjalny opis książki od wydawnictwa Albatros.

Zdjęcia są realizowane w Toronto. 2. odsłona okazała się najpopularniejszym tytułem w skali globalnej na Prime Video w 2023 roku, w związku z czym fani mogą być spokojni o przyszłość serii. Showrunnerem pozostaje Nick Santora. Data premiery nowej odsłony nie została jeszcze ogłoszona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA