REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Remigiusz Mróz otwiera zupełnie nową serię. Zapowiedziano powieść „Listy zza grobu”

Remigiusz Mróz ewidentnie idzie na rekord Guinnessa w liczbie napisanych książek. Polski twórca nie tak dawno zapowiadał premierę nowej powieści z Chyłką, a już ma okazję pochwalić się następną książką. „Listy zza grobu” mają być otwarciem zupełnie nowej serii i najbardziej zagadkowym z dotychczasowych dzieł Mroza.

15.04.2019
15:19
remigiusz mróz listy zza grobu
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich miesiącach wszędzie jest pełno Remigiusza Mroza. Nie tylko na rynku książki. Najsłynniejsza bohaterka stworzona przez polskiego pisarza doczekała się serialu w stacji TVN pt. „Chyłka - zaginięcie”. Mróz kontynuował też podbój rodzimych księgarń dzięki poradnikowi pisania książek, powieścią „Hashtag” oraz 9. tomem serii o prawniczce, Joannie Chyłce. Zainteresowanie odbiorców jak widać wciąż nie maleje, bo 15 kwietnia twórca zapowiedział kolejne dzieło.

Wkrótce do księgarń w całej Polsce zawitają „Listy zza grobu”.

Dobrą nowiną ze swoimi fanami Mróz podzielił się za pomocą swojego konta na Facebooku. Nową książkę zapowiada hasło: „Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach”. Głównym bohaterem „Listów zza grobu” będzie patomorfolog Seweryn Zaorski. Mężczyzna powraca w rodzinne strony wraz z dwójką dzieci. W remontowanym przez siebie domu natrafi na zamurowaną skrytkę z materiałami, pośród których ukryta została pewna tajemnica sprzed dwudziestu lat. Zagadkowość sprawy zachęci go, by spróbować rozwiązać śledztwo sprzed lat.

Sprawa będzie powiązana z Kają Burzyńską. Kobieta w teoretycznie przypadkowych dniach otrzymuje listy od własnego ojca. Problem w tym, że wiadomości wciąż przychodzą do Kai długo po jego śmierci. Według zapowiedzi Remigiusza Mroza książka ma być pełna turpizmu, spraw obyczajowych i zagadkowych powiązań między bohaterami. Jak na tego pisarza to całkiem ciekawe połączenie. Można więc mieć nadzieję, że Mróz chce spróbować czegoś nowego. Czy powieść o Sewerynie Zaorskim przekona do tego twórcy osoby, które krytykowały go za nadprodukcję i jednowymiarowych bohaterów? Przekonamy się o tym już za kilka tygodni. Premiera nastąpi szybko jak przystało na tempo pisania autora serii o Chyłce.

REKLAMA

„Listy zza grobu” Remigiusza Mroza trafią do sprzedaży 15 maja. Książka zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Filia.

remigiusz mróz listy zza grobu
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA