REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Remigiusz Mróz zapowiada premierę nowej powieści „Osiedle RZNiW”. Przedsprzedaż już ruszyła

Remigiusz Mróz znany jest z dosyć szybkiego tempa tworzenia nowych książek. Fani pisarza mogą się z tego tylko cieszyć, bo dzięki temu już wkrótce otrzymają nową powieść pt. „Osiedle RZNiW”. O czym opowie ta historia i kiedy możemy się spodziewać pierwszych egzemplarzy na półkach?

29.06.2020
20:17
remigiusz mróz osiedle rzniw
REKLAMA
REKLAMA

Autor popularnej serii o Chyłce nie odpuszcza i systematycznie wypuszcza na rynek kolejne książki, które zwykle lądują na szczytach list bestsellerów. Zaledwie miesiąc temu głośno było o jego poprzedniej powieści zatytułowanej „Lot 202” i powstającej jako serial audio dla Audioteki, a już na Facebooku Remigiusza Mroza pojawiła się zapowiedzieć następnego dzieła.

Jego najnowsza książka będzie rozgrywać się na początku nowego tysiąclecia i opowie o dwójce bohaterów mieszkających na tytułowym Osiedlu RZNiW. To miejsce, gdzie zazwyczaj najlepiej nie udawać się po zmroku, bo nie toleruje się tam obcych. Żyjące rytmami wczesnego polskiego rapu i oddychające dymem z jointów. Jednym z jego mieszkańców jest Deso – młody, buntowniczy chłopak wychowujący się bez rodziców i próbujący uciec z nędzy. Dosyć niespodziewanie los połączy go z dziewczyną o ksywce „Żaba”, którą Remigiusz Mróz określa jako ulubienicę każdego nauczyciele. Oboje zostaną postawieni przed zadaniem rozwiązania tajemniczego zaginięcia.

„Osiedle RZNiW” ma być powieścią idealną dla osób tęskniących za atmosferą hip-hopowej subkultury z przełomu wieków, ale też podejmować ważny temat ubóstwa w Polsce.

Na temat dokładnych szczegółów fabuły nadchodzącej powieści wiadomo niewiele więcej. Na oficjalnym blogu Remigiusza Mroza można jednak przeczytać, że początkiem akcji „Osiedla RZNiW” będzie wysłany do Deso w środku nocy SMS o treści: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Chłopak po chwili oddzwoni na nieznany wcześniej numer, ale po drugiej stronie usłyszy tylko trzaski. Następnego dnia usłyszy, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Skonfundowany dlaczego próbowała skontaktować się właśnie z nim postanowi ją za wszelką cenę odnaleźć.

REKLAMA

„Osiedle RZNiW” trafi do sklepów 15 lipca. Na stronie internetowej sieci Empik można nabyć książkę Mroza w ramach przedsprzedaży.

*Autorem zdjęcia tytułowego jest Mikołaj Starzyński.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA