REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórca serialu „Rick i Morty” zrobi nową animację. Na której platformie pojawi się „Gloop World”?

„Rick i Morty” to jeden z najpopularniejszych seriali animowanych ostatniego dziesięciolecia. Duża w tym zasługa oryginalnego stylu i humoru duetu twórców, w skład którego wchodzą Justin Roiland i Dan Harmon. Pierwszy z nich właśnie ogłosił, że zrobi następną animację - „Gloop World”. O czym opowie i gdzie ją obejrzymy?

08.01.2020
11:26
rick i morty gloop world
REKLAMA
REKLAMA

Justin Roiland w ciągu zaledwie kilku lat zmienił się z nieznanemu szerzej twórcy niepokornych, animowanych parodii w jedno z najgorętszych nazwisk na rynku animacji. I zarazem postać uwielbianą przez olbrzymią liczbę wielbicieli sci-fi i popkultury. Sława Roilanda nie wzięła się oczywiście znikąd. Jego seria krótkometrażowych animacji parodiujących „Powrót do przyszłości” zatytułowana „The Real Animated Adventures of Doc and Mharti” z czasem stała się inspiracją dla powstania dwójki głównych bohaterów - nihilistycznego szalonego naukowca i jego naiwnego wnuka. Stacja Adult Swim zainteresowała się tym konceptem, co z czasem doprowadziło do powstania serialu „Rick i Morty”.

Fani produkcji znajdują się obecnie w trakcie oczekiwania na premierę ostatnich pięciu odcinków 4. sezonu. Najnowsza odsłona „Ricka i Morty'ego” póki co trochę zawodzi (więcej na ten temat dowiedziecie się z naszej recenzji), ale wciąż jest szansa na powrót do formy. Bardzo możliwe jednak, że wkrótce Roiland będzie miał na swoim koncie więcej niż tylko jedną popularną na całym świecie animację.

Platforma Quibi poinformowała, że Justin Roiland zrobi dla nich animację poklatkową „Gloop World”.

W Polsce serwis jest jeszcze stosunkowo słabo znany, ale to jedna z najszybciej rozwijających się usług tego typu w Stanach Zjednoczonych. W dodatku znana z dawania zielonego światła ciekawym i nietypowym projektom od znanych twórców. Na Quibi zadebiutują m.in. horror od Stevena Spielberga do obejrzenia tylko w nocy oraz serial dokumentalny od twórców „Avengers: Koniec gry” dotyczący wojny Marvela z DC. „Gloop World” zapowiada się na kolejny głośny hit platformy.

Jak podaje portal Screen Rant, produkcja zostanie wykonana w technice animacji poklatkowej (znanej choćby fanom „Robot Chicken”) a wszystkie postaci będą zrobione z gliny. Fabuła „Gloop World” skupi się na życiu dwójki antropomorficznych kleksów - Boba Roundy'ego i Funzy'ego - mieszkających razem w fikcyjnym uniwersum, od którego nazwy pochodzi tytuł serialu. Widzowie szybko przekonają się, że codzienność obu bohaterów nie będzie różnić się bardzo od tego, co sami przeżywamy każdego dnia. Justin Roiland przyznał, że „Gloop World” to jego wymarzony projekt, na zrobienie którego czekał od siedmiu lat:

REKLAMA

To będzie dotykowa animacja z gliny rozgrywająca się w tajemniczym, dziwnym i rozszerzającym się świecie. Bohaterowie są niezwykle fajni, zabawni i żywi. Chciałem, żeby na glinie wykorzystywanej w naszym serialu było widać wszelkie niedoskonałości i efekty pracy animatorów. Chcę, żeby mieszkańcy Gloop sprawiali wrażenie, że możesz włożyć rękę do telefonu i dosłownie po nich sięgnąć. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się ze światem tym dziwnym, niemądrym show - zaznaczył twórca „Ricka i Morty'ego”.

Dokładna data premiery „Gloop World” nie została podana, ale samo Quibi zadebiutuje w 2020 roku. Nie wiadomo, czy serial będzie dostępny w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA