REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Reżyserzy „Avengers: Koniec gry” zrobią serial o wojnie Marvela i DC. Na jakie VOD trafi?

Twórcy „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: Koniec gry” stali się w ciągu ostatnich lat bardzo popularni. Jak się okazuje ich następny projekt będzie powiązany ze światem komiksów superbohaterskich. Bracia Russo zrobią serial dokumentalny o historii rywalizacji wydawnictw Marvel i DC.

14.11.2019
19:16
marvel dc bracia russo
REKLAMA
REKLAMA

Współczesna popkultura wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby nie dwa amerykańskie wydawnictwa, które w XX wieku zajęły się wydawaniem komiksów. Historia DC Comics oraz powstałego nieco później Marvel Comics pełna jest rozmaitych wzlotów, upadków, doskonałych decyzji i zbliżających się krachów. Przede wszystkim to jednak opowieść o trwającej od 80 lat rywalizacji dwóch zaprzysięgłych wrogów, których jednak wiele łączy.

Brzmi interesująco? Najwyraźniej tak właśnie pomyśleli Joe i Anthony Russo, którzy zostali oficjalnie ogłoszeni jako twórcy nowego serialu dokumentalnego poświęconego właśnie tej historii. Jak podaje portal Variety, produkcja zatytułowana „Slugfest” została zainspirowana przez reporterską książkę autorstwa Reeda Tuckera. W zeszłym roku Agora wydała ją jako „Mordobicie. Wojna superbohaterów Marvel kontra DC”.

Bracia Russo zostali producentami wykonawczymi serii, która powstaje dla nowej platformy VOD - Quibi.

marvel dc bracia russo class="wp-image-344423"
Foto: „Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC”/ Agora

Oprócz reżyserów „Avengers: Koniec gry” w pracach nad projektem wezmą udział Don Argott i Sheena M. Joyce znani dzięki „Atomowym Stanom Ameryki” oraz „Aptetytowi na miłość”. Twórcy serialu obiecują liczne wywiady z ikonami superbohaterskiego komiksu oraz nieznane wcześniej zakulisowe informacje na temat wojny Marvela i DC. Produkcja opowie m.in. o tajemniczym crossoverze zainspirowanym halloweenową paradą, a także pierwszym spotkaniu Supermana i Spider-Mana na kartach jednego komiksu.

REKLAMA

Usługa Quibi ma ruszyć w kwietniu 2020 roku, więc w podobnym terminie możemy się spodziewać również „Slugfest”. Serwis streamingowy założony przez Jeffreya Katzenberga ma w teorii celować w nastoletnich odbiorców i być dostępny w cenie 5 dol. za miesiąc z reklamami lub 8 dol. bez przerywników reklamowych. Poszczególnie odcinki pokazywane na Quibi mają zamykać się w nie więcej niż 10 minutach. Oprócz dokumentu braci Russo na platformie pojawi się także dostępny tylko w nocy horror od Stevena Spielberga.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA