REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Superbohaterski spin-off serialu "Rick i Morty" dostępny w całości za darmo na YouTubie

Serial "Rick i Morty" w końcu otrzymał zapowiedziany w 2021 roku spin-off poświęcony grupie sadystycznych superbohaterów z 3. sezonu. Produkcja trafiła w całości na YouTube'a i składa się 10 krótkich odcinków. Czy "The Vindicators 2" naprawia jeden z najgorzej ocenianych epizodów w historii popularnej animacji? Sam jestem zaskoczony, ale odpowiedź brzmi: "Tak".

25.07.2022
16:38
rick i morty spin off za darmo
REKLAMA

Najpopularniejsza animacja dla dorosłych na świecie ma za sobą kilka niejednoznacznych lat. Ostatnie dwa sezony wyszły lepiej od mocno krytykowanej 3. części, ale nawet poprzedni "Rick i Morty" miał swoje słabsze momenty. Na szczęście nie tak zauważalne jak epizod "Vindicators 3: The Return of Worldender", natomiast mimo wszystko obecne. Stacja Adult Swim dosyć niespodziewanie ogłosiła w 2021 roku, że debiutująca w tamtym odcinków grupa superbohaterów otrzyma swój własny spin-off.

Nie można powiedzieć, żeby entuzjazm w fandomie "Ricka i Morty'ego" był z tego powodu olbrzymi. Wszystko dlatego, że Vindicators jako grupa wywołali sporo kontrowersji, a ich epizod do dzisiaj jest jednym z najgorzej ocenianych. Sam również nie byłem pod jego wrażeniem, bo po prostu wydawał się wyjątkowo leniwą satyrą na "złych" superbohaterów. W czasach, gdy dostajemy tak świetne historie tego typu jak w "The Boys" czy animowanym "Invincible", krytyka wymierzona w gatunek przez postaci Vindicators (w polskiej wersji językowej nazwanych Obrońcami) wydawała się dosyć nijaka. I pokazywała pewien spadek w całościowej oryginalności serialu.

REKLAMA

"Rick i Morty" z pierwszym spin-offem. Serię "The Vindicators 2" obejrzycie za darmo.

Wszystkie dziesięć epizodów spin-offa pojawiło się w ten weekend na oficjalnym kanale Adult Swim na YouTubie. Dla niektórych widzów może to być dosyć zaskakująca decyzja, bo przecież mowa o produkcji należącej do tego samego uniwersum, co największy animowany hit ostatniej dekady. To gruncie rzeczy sidequel, który tłumaczy, co wydarzyło się w trakcie przygody Obrońców wspomnianej w "Vindicators 3: The Return of Worldender". Dowiadujemy się z niego, m.in. czemu Rick i Morty nie zostali zaproszeni do udziału w tamtych wydarzeniach. Dlaczego więc "The Vindicators 2" nie trafił np. na HBO Max?

Rzecz w tym, że Adult Swim żyje w bardzo dobrych stosunkachze społecznością YouTube'a i często wrzuca tam swoje produkcje. Za darmo można obejrzeć liczne skecze "Robot Chicken", a także wybrane odcinki takich seriali jak "Birdgirl", "Tuca i Bertie" czy "Teenage Euthanasia". To tam w pierwszej kolejności debiutowały też odcinki specjalne "Ricka i Morty'ego", w tym obecne obecnie na HBO Max "Rick i Morty kontra Genocider", "Rick i Morty: Samuraj i Szogun" oraz "Rick i Morty: Generator wiecznego koszmaru".

Płatna platforma VOD, która już wkrótce będzie mieć główną serię na wyłączność, być może z czasem stanie się też domem spin-offu o Vindicators. YouTube wydaje się jednak dobrym miejscem dla takiej produkcji, bo jej poszczególne epizody trwają od 2 do 3 minut. Nie jest to więc seans, który zabierze wam cały wieczór. Mimo to warto jednak obejrzeć "The Vindicators 2", bo nowość od Adult Swim w ciekawy sposób poszerza historię Obrońców i drzemiące w tej grupie konflikty.

REKLAMA

"Rick i Morty" w zasadzie nie potrzebował spin-offa, ale jego krótkometrażowa forma działa na korzyść produkcji.

Vindicators nie są najbardziej skomplikowaną superbohaterską parodią, ale wystarczyło dać im odrobinę tła i motywacji, by od razu na tym zyskali. Nie chodzi o to, że negatywna postać nie może być "po prostu d*pkiem". Czasem nie potrzeba wiele więcej. Gdy mowa jednak o całej grupie bohaterów, w dodatku będącej odniesieniem do całego, niezwykle popularnego gatunku, to pójście po linii najmniejszego oporu rzadko dostarcza satysfakcji widzom. Dlatego ze swojej strony otwarcie polecam spin-off "Ricka i Morty'ego". Nie jest to może obowiązkowa pozycja dla każdego fana, ale jej obejrzenie to szybka i niepozbawiona przyjemności akcja.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA