REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jest data premiery 2. sezonu „Rodu Smoku”. Serial wróci szybciej, niż myślisz

Jeden z najważniejszych seriali HBO Max wraca. Jeden z dyrektorów serwisu zdradzi, kiedy możemy spodziewać się 2. sezonu "Rodu smoka", spin-offa "Gry o tron".

05.03.2024
8:15
rod smoka 2 sezon data premiery
REKLAMA

To były długie dwa lata. Premierowy sezon „Rodu smoka”, czyli prequela „Gry o tron” ukazał się w 2022 roku i od tego czasu spekulowano, że kolejną cześć możemy dostać właśnie dwa lata później. W tym czasie jednak sporo się działo, a opóźnienia w produkcji filmów i seriali stały się raczej normą niż wyjątkiem. Powody są oczywiście znane: pandemia, kryzys i (słuszny) strajk scenarzystów i aktorów. „Rodowi smoka” jednak się udało przejść niemal suchą stopą przez ten niespokojny czas, dzięki czemu pewne jest, że produkcja pojawi się w tym roku.

REKLAMA

Kiedy 2. sezon „Rodu Smoka”?

J.B. Perrette, jeden z szefów Warner Bros. Discovery, w trakcie branżowej konferencji udzielił wywiadu, w którym podał przybliżoną datę premiery „Rodu smoka”. Zapowiedział, że nowa seria pojawi się w już w czerwcu tego roku. Nie zdradził co prawda dziennej daty, ale to aktualnie najnowsza i najpewniejsza informacja dotycząca powrotu produkcji. Wcześniej wspominano o drugim kwartale i „okolicach wakacji”.

Perrette przyznał również, że firma będzie stawiała na duże produkcje oryginalne. Wymienił między innymi „The Penguin” z Colinem Farrelem w roli głównej. Wspomniał także o „Dune: Prophecy”, która budzi spore nadzieje zwłaszcza w kontekście gigantycznego sukcesu kinowej serii, zwłaszcza 2. części.

Czytaj więcej o "Grze o tron" w Spider's Web:

Niestety o powrocie spin-offa „Gry o tron” wiemy na razie niewiele. Pewne jest, że do produkcji na podstawie prozy George’a R.R. Martina wrócą znane aktorskie twarze i że serial będzie wiernie opowiadał fabułę znaną z powieści „Ogień i krew”, która przeprowadza czytelnika przez całą wojnę zwaną „Tańcem smoków”.

REKLAMA

Zarówno „Grę o tron”, jaki premierowy sezon „Rodu smoka” obejrzycie w HBO Max.

Ród Smoka - zwiastun 2. sezonu
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA