REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Twórcy "Gry o tron" prezentują swój pierwszy serial dla Netfliksa. Oto pełny zwiastun i data premiery

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy ikonicznego hitu HBO pt. „Gra o tron”, prezentują swój najnowszy serial. „Problem trzech ciał” to projekt SF zrealizowany dla Netfliksa, którym duet ma szansę przywrócić sobie dobry wizerunek - fani wciąż jeszcze nie mogą im wybaczyć tego, co twórcy zrobili z ostatnimi sezonami adaptacji prozy Martina. Pełny zwiastun nadciągającego tytułu sugeruje jednak, że jest na co czekać. 

10.01.2024
10:04
problem trzech ciał netflix serial zwiastun premiera 3 body problem gra o tron
REKLAMA

„Problem trzech ciał” to - po „Grze o tron” - druga serialowa adaptacja cenionej prozy, której zrealizowania podjęli się Benioff i Weiss. Choć finał produkcji w uniwersum Pieśni Lodu i Ognia pozostawiał wiele do życzenia, większość widzów zgadzała się, że wcześniej twórcy doskonale sobie radzili - przestali dopiero w momencie, w którym skończył się im materiał źródłowy. Tym razem nic takiego nie będzie mieć miejsca, istnieje zatem spora szansa, że panowie raz jeszcze dobrze wykorzystają swoje umiejętności w przekształcaniu jednego medium na drugie. Oby!

Czytaj więcej o Netfliksie w Spider's Web:

REKLAMA

Problem trzech ciał - zwiastun serialu Netfliksa od twórców Gry o tron

Problem trzech ciał - Netflix - zwiastun

Co ważne, panów w roli współtwórcy i scenarzysty wspiera ich Alexander Woo („True Blood”, fantastyczny „The Terror”). Wśród producentów wykonawczych warto wymienić persony takie jak Rian Johnson (wspaniałe „Na noże”), Brad Pitt, Rosamund Pikę czy Zhao Jilong (prezes The Three Body Universe). 

Umowa podpisana z Netfliksem zakłada przygotowanie serii obejmującej wszystkie trzy książki z cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” autorstwa chińskiego pisarza - Liu Cixina. Chodzi konkretnie o powieści „Problem trzech ciał”, „Ciemny las” i „Koniec śmierci”. Pierwsza z nich została nagrodzona w 2015 roku prestiżową nagrodą Hugo dla najlepszego dzieła science fiction.

Trylogia Cixina prezentuje odbiorcom alternatywną rzeczywistość, w której chińscy naukowcy nawiązują kontakt z pozaziemską cywilizacją poddawaną ciągłej zagładzie. Wiele lat później naukowiec Wang Miao bada tajemniczy trend samobójstw wśród astrofizyków, którzy próbowali rozwikłać grę wirtualną o nazwie „Trzy ciała”. Wkrótce odkrywa, że coś łączy ją z obcymi istotami.

REKLAMA

Decyzja młodej kobiety w Chinach w latach 60. XX wieku odbija się echem w przestrzeni i czasie aż po dzień dzisiejszy. Kiedy prawa natury w niewytłumaczalny sposób ujawniają się na ich oczach, zgrana grupa genialnych naukowców łączy siły z niesztampowym detektywem, aby stawić czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości. 

W serialu wystąpili m.in. Jovan Adepo, John Bradley, Rosalind Chao, Liam Cunningham, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Zine Tseng, Saamer Usmani, Benedict Wong oraz Jonathan Pryce.

Problem trzech ciał - premiera na Netfliksie już 21 marca 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA