REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kiedy premiera 2. sezonu "Rodu smoka"? Matt Smith zdradził termin

Wygląda na to, że Matt Smith mimochodem zdradził miesiąc premiery 2. sezonu „Rodu smoka”! Wcielający się w Demona Targaryena aktor wystąpił niedawno w podcaście BBC Zoe Ball Breakfast Show, gdzie padło kilka pytań dotyczących spin-offu „Gry o tron” od HBO.

15.01.2024
9:48
ród smoka sezon 2 kiedy premiera hbo matt smith
REKLAMA

O tym, że 2. sezon „Rodu smoka” będzie mieć swoją premierę latem, wiemy już od pewnego czasu. Jednak dopiero teraz możemy mówić o konkretach. Okazało się bowiem, że grający jedną z głównych ról Matt Smith uprzedził oficjalne ogłoszenie HBO i doprecyzował, kiedy możemy spodziewać się debiutu nowej odsłony spin-offu „Gry o tron”.

Czytaj więcej o Rodzie smoka w Spider's Web:

REKLAMA

Ród smoka, sezon 2.: kiedy premiera? Matt Smith ujawnia

Gospodarze wspomnianego podcastu postanowili znienacka zapytać Smitha, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery 2. serii, zapewne nie spodziewając się usłyszeć pełnej odpowiedzi. A jednak, Smith wskazał, że serial miałby pojawić się na HBO Max za siedem miesięcy: w sierpniu 2024.

Myślę, że w sierpniu, latem. Tak, tego lata. Jeszcze go nie widziałem, ale skończyliśmy go w zeszłym roku

- powiedział Smith.
REKLAMA

1. sezon tego prequela również zadebiutował w sierpniu (rok 2022), w związku z czym odpowiedź aktora brzmi tym bardziej prawdopodobnie. Ci z was, którzy mieli nadzieję na powrót serialu jeszcze w tym półroczu, będą musieli uzbroić się w nieco więcej cierpliwości. 

„Ród smoka” to adaptacja „Ognia i krwi” George’a R.R. Martina - kroniki skupiającej się na rodzie Targaryenów. Serial HBO pochyla się nad jednym z jej wątków - mowa o wojnie domowej zwanej Tańcem Smoków, w której starły się ze sobą stronnictwa wspierające Rhaenyrę Targaryen i Alicent Hightower. Strajki SAG-AFTRA i WGA w żaden sposób nie wpłynęły na produkcję, ponieważ powstaje ona na bazie kontraktu UK Equity.

Ród smoka 2
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA