REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wielkie zmiany w "Rodzie smoka". Wyjaśniamy, kim są wszyscy nowi bohaterowie

Doczekaliśmy się 6. odcinka "Rodu smoka", który przyniósł nam kolejny duży przeskok w czasie. Dekada różnicy wymagała od twórców przetasowania obsady i wprowadzenia nowych bohaterów. Kim są nowe postacie i jaką rolę przyjdzie im odegrać w serialu HBO?

26.09.2022
12:09
ród smoka odc 6 kim są postacie targaryenowie smoki
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Uwaga, spoilery.

Znaleźliśmy się na półmetku "Rodu smoka". W 6. odcinku opowieść zaliczyła większy przeskok w czasie, a wcielające się w królową Alicent Hightower i księżniczkę Rheanyrę Targaryen aktorki - Emily Carey i Milly Alcock - zostały zastąpione starszymi koleżankami po fachu. Teraz dwie główne bohaterki "Rodu smoka" mają twarze odpowiednio Emmy D'Arcy i Olivii Cooke. Twórcy wprowadzą też nowych, istotnych bohaterów. Będą to przede wszystkim dzieci obu szykujących się do walki o władzę kobiet. I jeszcze więcej smoków.

Do najważniejszych postaci tej części sezonu należy zdecydowanie książę Aegon. W 6. odcinku widzieliśmy go już jako nastolatka granego przez Ty Tennanta. Co ciekawe, ta rola zostanie podmieniona raz jeszcze, co sugeruje kolejny przeskok za kilka odcinków - wówczas za kreację księcia ma odpowiadać Tom Glynn-Carney.

Inna aktorka przejęła też rolę Laeny Valeryon, która w międzyczasie wyszła za Daemona Targaryena i również doczeka się dzieci. W nowym epizodzie w tę postać wcieli się Nanna Blondell. Z kolei brat Laeny, Laenor, będzie teraz portretowany przez Johna Macmilliana.

REKLAMA

Ród smoka - nowi bohaterowie

Dzieci Alicent Hightower i Viserysa I (Zieloni)

Helaena Targaryen (Evie Allen, później Phia Saban): córka Viserysa i Alicent, po latach wyjdzie za mąż za własnego brata i zostanie żoną szóstego króla zasiadającego na Żelaznym Tronie.

Aemond Targaryen (Ewan Mitchell): podobnie, jak jego rodzeństwo, Aemond był smoczym jeźdźcem i dosiadał smoczycy Vhagar. Już w młodości zasłynął z umiejętności walki mieczem, dlatego zdaniem wielu pod wieloma względami przypomina swojego stryja Daemona Targaryena. Wśród wrogów znany z bezwzględności również dla swoich krewnych.

Ród smoka, odc. 6

Dzieci Rhaenyry, Daemona i Velaryonów (Czarni)

Jacaerys Velaryon (Leo Hart, później Harry Collett): najstarszy syn Rhaenyry. W okresie Tańca Smoków i po koronacji matki jako jej dziedzic został księciem Smoczej Skały i spadkobiercą Żelaznego Tronu. Królewskim dekretem jego dziadka, Viserysa, nadano Jacaerysowi jajo smoka, z którego z czasem wykluł się smok Vermax. Rhaenyra uznała, że skoro Jace otrzyma po niej Żelazny Tron, Driftmark nie będzie mu potrzebny. Dlatego też Corlys na następcę Dritfmarku wyznaczył drugiego syna Rhaenyry, Lucerysa. Wraz z bratem Jacaerys pełnił funkcję posła w Tańcu Smoków.

Lucerys Velaryon (Harvey Sadler i Elliot Grihault): drugi syn królowej Rhaenyry Targaryen i jej pierwszego męża, ser Laenora Velaryona. Jego smokiem był Arrax. Podobnie jak jego bracia, chłopak nie odziedziczył cech ani Velaryonów, ani Targaryenów. Miał brązowe włosy i oczy, przez co podejrzewano, że prawdziwym ojcem chłopca jest ser Harwin Strong.

Joffrey Velaryon: trzeci syn Rhaenyry i (rzekomo) ser Laenora. W czasach pokazanych w 6. odcinku był jeszcze niemowlęciem, więc wątpliwe byśmy poznali jego starszego aktora przed 2. sezonem.

Baela Targaryen (Shani Smethurst oraz Bethany Antonia): córka księcia Daemona Targaryena i księżniczki Laeny Velaryon. Ma siostrę bliźniaczkę Rhaenę. W książkach jest przedstawiana jako uwielbiająca latać na smoku chłopczyca i ta z córek, która bardziej wdała się w ojca. Słynęła też z krótko ściętych włosów, wybuchowego temperamentu i lubości do prowokowania innych.

Rhaena Targaryen (Eva Ossei-Gerning i Phoebe Campbell): siostra Baeli. W przeciwieństwie do swojej bliźniaczki interesował ją głównie taniec, nosiła też się dużo dumniej i z większą gracją. Nie wiadomo jednak, na ile wersja z serialu będzie odpowiadać tej książkowej.

Ród Strong (Czarni i Zieloni)

Ser Harwin "Łamignat" Strong (Ryan Corr): uważany za najsilniejszego człowieka w Siedmiu Królestwach. Ser Harwin jest najstarszym synem Namiestnika Lyonela Stronga i dziedzicem Harrenhal. Pojawił się już we wcześniejszych odcinkach, ale jego rola właśnie wzrosła z racji na bliską (żeby nie powiedzieć "intymną") relację z Rhaenyrą. Według jednej z wersji zdarzeń opisanych w "Ogniu i krwi" to z nim księżniczka straciła dziewictwo. Niektórzy sądzą, że ciemny kolor włosów jej dzieci to dowód na romans z Łamignatem - twórcy serialu raczej nie pozostawiają co do tego wątpliwości.

Larys Strong (Matthew Needham): młodszy syn Lyonela Stronga, członek małej rady i starszy nad szeptaczami w czasach panowania Viserysa I. To on w poprzednim epizodzie wyjawił królowej Alicent tajemnicę aborcyjnej herbatki otrzymanej przez Rhaenyrę Targaryen, co sugeruje, że jego lojalność leży bardziej po stronie Zielonych niż Czarnych (czyli inaczej niż w przypadku jego brata). W finale 6. epizodu dał temu ostateczny dowód.

REKLAMA

Tekst został zaktualizowany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA