REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ród smoka" znacząco zmienił losy jednego z bohaterów. Do czego doprowadzą wydarzenia z 7. odcinka?

Za nami 7. odcinek "Rodu smoka", w którym wydarzyło się więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Losy jednej z postaci potoczyły się zgoła inaczej, niż w materiale źródłowym autorstwa George'a R.R. Martina. Bohaterowie podjęli decyzje, które wywrą olbrzymi wpływ na losy królestwa. Co dalej? Uwaga: spoilery!

03.10.2022
18:37
ród smoka odcinek 7 wyjaśnienie hbo max obsada gra o tron
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

W 7. odcinku "Rodu smoka" konflikt eskaluje, a wojna wisi na włosku. Jedynie ledwo żywy król Viserys stoi na straży pokoju, blokując rozlew krwi - nikt nie ma już najmniejszych wątpliwości, że wraz z jego śmiercią rozpocznie się batalia o koronę. Najnowszy epizod zaognił niezgodę między królową a księżniczką, wzmocnił podziały między książętami oraz pokazał narodziny nowego sojuszu. Co to oznacza? Zacznijmy od najistotniejszej różnicy między prozą Martina a najnowszym epizodem.

REKLAMA
Ród smoka, odc. 7

Ród smoka: Laenor Velaryon. Jego losy w książce miały inny finał

W "Ogniu i krwi" ser Laenor został zabity przez swojego przyjaciela, ser Qarla Correya, w czasie jarmarku w Spicetown. Obecni tam kupcy donieśli, że między mężczyznami doszło do kłótni. Septon Eustace twierdzi, że Qarl zabił Laenora z zazdrości, wierząc, że książę zakochał się w nowym faworycie. Zdaniem Grzyba, kochanek zamordował Velaryona na zlecenie Daemona Targaryena, choć nie było na to żadnego dowodu. Ciało mężczyzny zostało odebrane przez ojca, który zaoferował potężną nagrodę za doprowadzenie do niego mordercy.

Serial przedstawił nam tę sytuację zupełnie inaczej. Po rozmowie z Rhaenyrą Daemon rzeczywiście zapłacił Qarlowi za morderstwo. Kochanek księcia zorganizował wszystko tak, by służba doniosła straży o walce. Znalezione w kominku podpalone ciało było już niemożliwe do zidentyfikowania, ale wszyscy byli przekonani, że to właśnie Laenor.

Ostatnia scena odcinka pokazuje nam jednak ogolonego Laenora, który wraz ze swoim ukochanym ucieka z Królewskiej Przystani. Rhaenyra musiała się go pozbyć, by móc poślubić Daemona, postanowiła jednak przy okazji pomóc mężczyźnie, który był jej przez te lata przyjacielem.

Ostatecznie Laenor został uznany za zmarłego, a księżniczka mogła wyjść za swojego stryja, zyskując potężnego sojusznika w nadchodzącej, nieuchronnej wojnie.

Nadchodzący odcinek Rodu smoka znów zafunduje nam przeskok czasowy.

Będzie to już ostatni taki skok (ponownie o około dekadę) wraz z wymianą obsady wcielającej się w najmłodszych bohaterów. Według książki małżeństwo Daemona z bratanicą było udane, choć niezbyt przychylnie przyjęte, zwłaszcza przez króla. W serialu księżniczka oficjalnie poprosiła wuja o pomoc i wsparcie. Gdy królowa-wdowa Alicent spróbuje wkrótce przejąć władzę, rozpocznie się wojna; Rhaenyra zwoła swoją czarną radę, w skład której wchodzą ludzie ją popierający i rodzina. Rada uzna ją za królową, Aegona II za zdrajcę, a Daemon osobiście koronuje żonę.

Daemon okaże się największym atutem władczyni - doświadczony, utalentowany wojownik, któremu mało kto jest w stanie dorównać, jako smoczy jeździec odegra kluczową rolę w Tańcu Smoków.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Ród smoka - zwiastun 8. odcinka

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA