REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Koledzy miażdżą Rogera Watersa. Ujawnili obrzydliwe zachowania członka Pink Floyd

Roger Waters  z Pink Floyd oskarżany jest przez swoich współpracowników o antysemityzm. Ci opowiedzieli o jego okropnych zachowaniach w filmie "Ciemna strona Rogera Watersa". Padają mocne oskarżenia.

29.09.2023
11:42
Roger Waters Ciemna strona Rogera Watersa
REKLAMA

Roger Waters ma obecnie 80 lat. Kariera muzyka w Pink Floyd przypada na lata 1956-1985. W ostatnich latach gwiazdor bynajmniej nie kojarzy się z muzyką, a kontrowersyjnymi poglądami, które głosi. Waters poparł aneksję Krymu, natomiast od początku inwazji Rosji na Ukrainę z jego ust padały nieprawdziwe informacje, m.in. o tym, że prezydent USA Joe Biden jest zbrodniarzem wojennym, który "podsyca wojnę na Ukrainie". Waters krytykował też działania NATO.

REKLAMA

W Spider's Web piszemy o muzyce:

Roger Waters oskarżony przez swoich współpracowników o antysemityzm.

Poglądy gwiazdora wywołują kontrowersje zarówno wśród fanów, jak i kolegów oraz współpracowników gwiazdora. W sieci pojawił się film "Ciemna strona Rogera Watersa", przygotowany przez Kampanię Przeciwko Antysemityzmowi. Film dostępny jest na YouTube. W obrazie występują współpracownicy gwiazdora, którzy poznali go od tej złej strony: wspominają oraz cytują zdania, które padły z ust kontrowersyjnego gwiazdora.

Producent filmu, Bob Ezrin, który współpracował z grupą Pink Floyd przy kultowym albumie "The Wall", wspominał, jak Roger Waters wypowiadał się w wulgarny sposób o agencie Bryana Morrisona, który był Żydem. W produkcji wypowiedział się też Norbert Stachel, saksofonista, pochodzący z polsko-żydowskiej rodziny. Jego babcia była ofiarą Holocaustu. Waters postanowił w obrzydliwy sposób z tego pożartować. Umiem dobrze sparodiować polską wieśniaczkę - kpił gwiazdor, udając głos oraz akcent starszej osoby. Na tym jednak nie poprzestał. Jakie to uczucie spotkać swoją zmarłą babcię? - miał też spytać kolegę. Według Stachela Waters zachowywał się poniżej wszelkiej krytyki, jako osoba bez klasy oraz wykształcenia.

Roger Waters
REKLAMA

Roger Waters odmówił komentarza w filmie

Waters miał też nie mieć zahamowań w knajpach. W jednym z libańskich lokali miał powiedzieć wprost do obsługi: Zabierzcie to żydowskie jedzenie. Sam zainteresowany, poproszony o komentarz odmówił twórcom filmu, jednak w obrazie zawarte są też archiwalne wypowiedzi, w których muzyk zaprzecza, jakoby był rasistą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA