REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Wiadomo, kto będzie reprezentować Polskę w Konkursie Eurowizji Junior. Wyłoniono zwyciężczynię

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei tuż tuż. Spośród wszystkich kandydatów i kandydatek najlepsza okazała się Maja Krzyżewska, która wygrała jesienną odsłonę programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior".

25.09.2023
10:38
Maja Krzyżewska Eurowizja Junior
REKLAMA

Eurowizja Junior to konkurs, w którym mierzą się ze sobą młodzi artyści z szesnastu krajów. W jesiennej, listopadowej edycji w Nicei usłyszymy również piosenkę z Polski. O udział w konkursie walczyło pięcioro finalistów. W piątej edycji programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023" widzowie zobaczyli pięcioro finalistów: Darię Malicka, Leon Oleka, Gracjanę Górkę, Filipa Robaka i Maję Krzyżewską.

REKLAMA

W Spider's Web sporo piszemy o Eurowzji:

Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w Eurowizji Junior.

Każdy z nich zaśpiewał jedną z piosenek, które pojawiły się we wcześniejszych odcinkach programu. Decyzją widzów, w głosowaniu sms i jury do drugiej części finału dostali się: Leon Olek i Maja Krzyżewska. W dogrywce młodzi wykonawcy zaprezentowali piosenkę "I just Need a Friend", stworzoną specjalnie na Eurowizję Junior 2023. W głosowaniu sms oraz decyzją widzów zwyciężyła Maja Krzyżewska i to właśnie ona będzie reprezentować nasz kraj w konkursie Eurowizja Junior, który odbędzie się 26 listopada w Nicei.

REKLAMA

Kim jest Maja Krzyżewska, reprezentantka Polski w Eurowizji Junior?

Maja Krzyżewska pochodzi z miejscowości Szeszupka w gminie Jeleniewo. Na co dzień szkoli się w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury. 12-letnia Maja brała udział w szóstej edycji "The Voice Kids". Nastolatka żartuje, że codzienne życie w małej miejscowości nie pomaga w spełnianiu marzeń i rozwijaniu talentu, dlatego udział w programach talent-show jest dla niej ogromnym ułatwieniem. W odcinku eliminacyjnym "Szansy na sukces" wykonała "Set Fire To The Rain" z repertuaru Adele.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA