REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ogrodnik i Seweryn wpadną w niezłe bagno. Showmax zapowiada nowy serial Rojst

Showmax zapowiada kolejny autorski serial. Rojst opowie o dziennikarskim śledztwie toczącym się w połowie lat 80. W głównych rolach zobaczymy Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika.

09.05.2018
10:58
Showmax ogłasza nowy serial Rojst. W obsadzie Seweryn i Ogrodnik
REKLAMA
REKLAMA

Jedną z głównych zalet Showmaksa są polskie produkcje, które znajdziemy w katalogu serwisu. Platforma streamingowa oferuje swoim użytkownikom kinowe hity ostatnich lat, chociaż stawia też na oryginalne treści. I tak Showmax posiada na wyłączność m.in. etiudę Smarzowskiego Ksiądz, SNL Polska czy serial Botoks Patryka Vegi. Serwis zapowiedział powstanie kolejnej autorskiej produkcji.

Showmax poszerzy swoją ofertę o serial Rojst.

Jego akcja zostanie osadzona w latach 80., gdy Polska nie otrząsnęła się jeszcze ze stanu wojennego, a jednocześnie nie spodziewała sukcesu Solidarności. W miasteczku w południowo-zachodniej części kraju dochodzi do brutalnego morderstwa, którego ofiarami są lokalny działacz partyjny oraz prostytutka. W tym samym czasie dochodzi również do samobójstwa pary nastolatków.

Całej sytuacji przygląda się Witold Wanycz, doświadczony dziennikarz miejscowej gazety. Jednocześnie własne śledztwo rozpoczyna Piotr Zarzycki, nowo zatrudniony członek tej samej redakcji, będący synem bardzo wpływowego członka partii. Młody reporter szybko przekonuje się, że im dokładniej bada sprawę, tym głębiej zapada się w tytułowy rojst, czyli chłonne bagno.

Rojst serial Showmax class="wp-image-161196"

Rojst – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

Trzeba przyznać, że Showmax zebrał doborową obsadę. W roli Wanycza wystąpi Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina, Różyczka), a Zarzyckiego zagra Dawid Ogrodnik (Chce się żyć, Cicha noc). Ponadto w serialu pojawią się także Piotr Fronczewski, Ireneusz Czop, Magdalena Walach czy Zofia Wichłacz. Reżyserem produkcji jest operator Jan Holoubek, który wspólnie z Kasprem Bajonem odpowiada także za scenariusz.

Rojst będzie piątym oryginalnym projektem Showmaksa, który zobaczymy w tym roku. Patrząc na obsadę przyznaję, że produkcja zapowiada się wyjątkowo interesująco. Fajnie też, że serwis zdecydował się na stworzenie czegoś, co nie jest odcinkową adaptacją filmu czy przejęciem znanego formatu. Data premiery Rojstu nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA