REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Co mają wspólnego krasnoludy i Putin? Nie lubią elfów

Rosja, jak wiemy, ma wielu wrogów. Okazuje się, że nie tylko wśród krajów Zachodu - do licznych zagrożeń władze zaliczają również m.in. cywilizację reptiloidalną oraz... elfy. I zamierzają z nimi walczyć.

18.12.2023
15:59
rosja język elficki elfy władca pierścieni putin
REKLAMA

Współpracownik Władimira Putina przedstawił ostatnio nowe, „rosnące” zagrożenie, jakim są elfy i pęczniejąca popularność stworzonego przez J.R.R. Tolkiena elfickiego języka. Andriej Chudolejew, deputowany z Rady ds. Stosunków Międzyetnicznych, poparł swoje obawy badaniami.

REKLAMA

Rosja kontra elfy. Władca Pierścieni na celowniku?

Według konstytucji narodowość określa się tak: kto jak siebie nazwał, tym jest. Ja nie zajmowałbym się tym tematem, ale w każdym mieście znajduję nauczycieli, którzy mi mówią, że u nich w szkołach są dzieci, które uczą się języka elfickiego. To już nie jest zabawa. Od tego czasu nie gram w gry, uważam to za poważne zagrożenie

- ogłosił Chudolejew.

Zdaniem Chudolejewa, w czasie ostatniego powszechnego spisu ludności w Rosji (miał on miejsce jesienią 2021) na 132 mln mieszkańców ok. 12 tys. osób określiło swoją narodową przynależność słowem: „elficki”. 

Władca Pierścieni

Chudolejew omówił temat w trakcie niedawnego forum dyskusyjnego Wielonarodowa Młodzież Trans-Uralu. Biorąc pod uwagę słowa o „poważnym zagrożeniu”, można przypuszczać, że „Władca Pierścieni” zostanie wkrótce zakazany przez Kreml. Tym bardziej, że najpopularniejsza rosyjska przeglądarka internetowa - Yandex - pozwala na tłumaczenie ze stworzonego przez Tolkiena języka Quenya.

Mamy na przykład taką narodowość: Ingrowie. Kiedy z młodzieżą rozmawiasz na ten temat to odpowiadają: tak, Oxxymiron śpiewał „Ingria będzie wolna” [słynny rosyjski raper Miron Fiodorow, po protestach przeciw wojnie emigrował - przyp. red.]. Jest taki ruch, działają od dawna, są zorganizowani i występują przeciw Rosji. Oni są zagrożeniem. I z elfów też nie wolno się śmiać.

REKLAMA

W ten sposób elficki dołączył do języka angielskiego, który - zdaniem przewodniczącego Dumy Państwowej - jest językiem martwym, a jego czas minął. Teraz rosyjscy uczniowie powinni przyswajać chiński. Niechęć do elfów może wynikać również z faktu, że Ukraińcy nazywają rosyjskich okupantów orkami - stwory te są przecież odwiecznymi wrogami pierwszej rasy Dzieci Iluvatara.

Czytaj więcej o Władcy Pierścieni na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA