REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Michalina Olszańska w nowym serialu TVP. Dziś premiera produkcji „Rozbite marzenia. 1918-1939”

Telewizja Polska uwielbia seriale historyczne, a wyniki oglądalności pokazują, że cenią je też widzowie. Debiutujące 7 stycznia na antenie TVP2 „Rozbite marzenia. 1918-1939” to międzynarodowa koprodukcja, w której przez pryzmat prawdziwych osób pokazana zostanie Europa lat 1918-39. Będzie lepiej niż w „Koronie królów”?

07.01.2019
19:22
rozbite marzenia 1918-1939 tvp
REKLAMA
REKLAMA

Polskie seriale premium od kilku lat mają się bardzo dobrze. Takie dzieła jak „Ślepnąc od świateł”, „Rojst” czy „Wataha” znajdują swoich wielbicieli w Polsce i na szerokim świecie. Niestety, znacznie mniej pozytywnie wygląda sytuacja produkcji o mniejszych budżetach i słabszej jakości wykonania, które trafiają do ogólnodostępnych telewizji. Na temat jednej tylko „Korony królów” napisano już wiele. Serial w późniejszych odcinkach wyglądał bardziej profesjonalnie, ale z kolei stracił wielu widzów. A problematycznych produkcji jest wiele.

Niewiele dobrego można też powiedzieć o serialach TVN-u i Polsatu. Dość wspomnieć nieudaną „Pułapkę”. Część osób wierzy, że lekarstwem na chorobę toczącą serie dostępne w otwartej telewizji są międzynarodowe koprodukcje. Już dzisiaj będziemy mogli się przekonać, czy tak faktycznie jest.

Już dzisiaj o godzinie 21:55 TVP2 wyemituje pierwszy odcinek nowego serialu Telewizji Polskiej - „Rozbite marzenia. 1918-1939”.

rozbite marzenia tvp class="wp-image-239344"

Będzie to dokument fabularyzowany, poświęcony postaciom z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Polski, Austrii i Szwecji. Bohaterami „Rozbitych marzeń” będą osoby znajdujące się w centrum drastycznie i błyskawicznie zmieniającego się świata. Przedstawione zostaną choćby losy nazisty Rudolfa Höss, radykalnej francuskiej pisarki i anarchistki May Picqueray, brytyjskiego dziennikarza Charlesa Edwarda Montague oraz niemieckiego działacza komunistycznego Hansa Beimlera. Polskich widzów szczególnie ucieszy, że jedną z głownych bohaterek serialu będzie legendarna polska aktorka Pola Negri, czyli Apolonia Chałupiec.

Rozbite marzenia. 1918-1939 - ile odcinków?

W tę rolę wcieli się aktorka Michalina Olszańska. Oprócz niej w serialu zagrają także m.in. Małgorzata Zajączkowska, David Acton, Joel Basman, Gennaro Cannavacciuolo, Roxane Duran, Rebecka Hemse, Jan Krauter, Charlotte Merriam, Alexandre Nguyen, Solene Rigot, Pyotr Skvortsov, Robinson Stevenin i Natalia Witmer. Widać więc, że obsada jest równie międzynarodowa jak bohaterowie „Rozbitych marzeń”.

Twórcy produkcji zapewniają, że sceny fabularne oparto na faktach, co potwierdzają dołączone do serialu dokumentalne materiały archiwalne. Zestawienie fikcji i rzeczywistości ma pokazać trudne i niezwykłe czasy międzywojnia i ludzi złapanych w potrzasku komunizmu i faszyzmu. Czy „Rozbite marzenia” odniosą sukces? Przekonamy się już wkrótce.

REKLAMA

Kolejne odcinki serialu TVP wyemituje w każdy poniedziałek o 21:55. Epizodów będzie łącznie osiem.

Serial znajdziecie także w serwisie TVP VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA