REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

„Ruchome piaski” z pierwszym zwiastunem. To pierwszy szwedzki serial oryginalny Netfliksa

Netflix od dłuższego czasu wzmacnia swoją obecność na europejskim rynku. Coraz więcej krajów doczekało się swoich własnych seriali. Tym razem padło na Szwecję. „Ruchome piaski” opowiedzą o tajemnicy strzelaniny w prestiżowej szkole prywatnej. Mamy pierwszy zwiastun produkcji.

31.01.2019
19:08
ruchome piaski netflix
REKLAMA
REKLAMA

Nowy rok zaczął się bardzo dobrze dla Netfliksa. Firma pochwaliła się zwiększeniem liczby subskrybentów i kilkoma imponującymi wynikami swoich filmów i seriali. Warto zauważyć, że wszystkie z nich to były produkcje anglojęzyczne. Europejskie seriale Netfliksa odnoszą sukcesy, ale rzadko kiedy przebijają się na szczyty zestawień na całym świecie. Przykłady takie jak „Dark” to wyjątki potwierdzające regułę.

Tego typu produkcje przeznaczone są jednak na użytek rynku wewnętrznego. Netfliksowi znacznie łatwiej zachęcić potencjalnych klientów, gdy może im zaoferować produkcje opowiadające o ich życiu, z aktorami posługującymi się ich językiem. Dlatego w ostatnim czasie w serwisie powstało tak wiele hiszpańskich i indyjskich produkcji. Również w Europie nie brakowało nowych filmów i seriali. Nie wszystkie stały na równie dobrym poziomie (szczególnie niezadowoleni byli Polacy). Tymczasem kolejne kraje Starego Kontynentu wciąż czekają na swoje produkcje.

Ruchome piaski Netflix - kiedy premiera?

Pierwsze informacje o szwedzkim serialu pojawiły się w lipcu zeszłego roku. „Ruchome piaski” opowiedzą o strzelaninie, która odbyła się w prestiżowej prywatnej szkole w sercu bogatej Szwecji. Główna bohaterka serialu, Maja Norberg, zostaje oskarżona o morderstwo. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw dodatkowe informacje o jej związku z młodym Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjną rodziną. Zwiastun „Ruchomych piasków” wskazuje, że w produkcji pokazane zostaną różnice między style życia dzieci zamożnych Szwedów i klasą niższą.

Produkcja jest adaptacją bestsellerowej powieści Malin Persson Giolito. Autorka otrzymała za nią najlepszą szwedzką powieść kryminalną 2016 roku. „Ruchome piaski” zostały także wydane w naszym kraju nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Bardzo możliwe, że jeśli serial okaże się sukcesem, to na półkach sklepowych zobaczymy także odświeżoną wersję powieści. Wystarczy spojrzeć na wydaną przed kilkoma dniami książkę „Żeglarze nocy” George'a R.R. Martina.

REKLAMA

W serialu Netfliksa zagrają Hanna Ardéhn w roli Mai oraz Felix Sandman jako jej przyjaciel Sebastian. Za reżyserię odpowiadają Per-Olav Sørensen i Lisa Farzaneh. Najgłośniejszym nazwiskiem pracującym przy „Ruchomych piaskach” jest jednak scenarzystka Camilla Ahlgren, która wcześniej napisała skrypty do popularnych produkcji telewizyjnych „Most nad Sundem” oraz „Marcella”.

„Ruchome piaski” pojawią się na platformie Netflix już 5 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA