REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Sandman”: oto pierwszy teaser serialu Netfliksa opartego na kultowym komiksie Neila Gaimana

Netflix pokazał niecierpliwym fanom pierwszy teaser serialu „Sandman”.

25.09.2021
19:44
sandman netflix teaser serial tudum
REKLAMA

Sandman” to jedna z najsłynniejszych amerykańskich serii komiksowych w historii. Od dłuższego czasu wiemy, że Netflix szykuje serialową adaptację opowieści o Śnie, a do udziału w produkcji zaangażował naprawdę solidną obsadę. Pierwsze informacje o projekcie pojawiły się w mediach już w lipcu 2019 roku; wtedy też ogłoszono, że Neil Gaiman, oryginalny pomysłodawca jednego z najsłynniejszych komiksów Vertigo i DC, będzie ściśle współpracować z Netfliksem jako producent wykonawczy. Tymczasem w sieci wreszcie pojawił się materiał pochodzący z serialu, a to wszystko za sprawą eventu TUDUM.

REKLAMA

„Sandman”: teaser serialu Netfliksa

REKLAMA

W obsadzie znajdują się m.in. Tom Sturridge jako Morfeusz, Gwendoline Christie jako Lucyfer, Vivienne Acheampong jako Lucienne, Charles Dance jako Roderick Burgess, Sanjeev Bhaskar jako Kain, Boyd Holbrook jako Koryntczyk, Asim Chaudhry jako Abel, Kirby Howell-Baptiste jako Śmierć, Mason Alexander Park jako Pożądanie, Donna Preston jako Rozpacz, Jenna Coleman jako Johanna Constantine, David Thewlis jako John Dee i wielu innych.

„Sandman” to absolutnie kultowy komiks, który uczynił z Neila Gaimana jednym z najbardziej rozchwytywanych twórców współczesnego fantasy. Opowiada historię Snu, zwanego też Morfeuszem, oraz pozostałych Nieskończonych, do których należy choćby Śmierć. Dzieło Gaimana szczodrze wykorzystuje elementy horroru, mitologii i fantasy, ale nie sposób zamknąć go w którymś z gatunków.

Nie znamy jeszcze daty premiery produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA