REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Sara James otrzymała owacje na stojąco w USA. Jak to się stało, że 14-latka z Polski podbiła świat?

Ma dopiero 14 lat, lecz z powodzeniem podbija muzyczny świat nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Sara James, bo o niej mowa zachwyciła wszystkich, występując w amerykańskiej edycji "Mam talent", gdzie otrzymała owacje na stojąco. Zresztą to nie pierwszy raz, gdy Polka wystąpiła "America's Got Talent". Jak to się stało, że mając zaledwie 14 lat, zaszła tak wysoko?

09.01.2023
17:29
Sara James
REKLAMA

Polacy i Polki robią owocne kariery za granicą, również w muzycznej branży. Jedną z takich osób bez wątpienia jest Sara James. 14-letnia Polka wystąpiła niedawno w specjalnej edycji amerykańskiego "Mam talent" - America's Got Talent: All-Stars". To specjalna odsłona amerykańskiej wersji "Mam talent", w której występują zwycięzcy i finaliści show.

REKLAMA

Sara James w amerykańskim "Mam talent". Zgarnęła owacje na stojąco.

Warto dodać, że pojawienie się tam Sary ma związek z jej występem w amerykańskim programie w 2022 roku, gdzie dotarła do finału. Zaśpiewała tam razem z grupą Black Eyed Peas, która została niedawno zaproszona do Polski na Sylwestra Marzeń w TVP. Starzy wyjadacze i młoda artystka ponownie zaśpiewali wspólnie, tym razem na scenie w Zakopanem.

James w specjalnym odcinku "Mam talent" wykonała piosenkę  "As It Was" Harry'ego Stylesa. Występ 14-letniej Polski spotkał się z ogromnym entuzjazmem ze strony fanów. Dziewczyna dostała owacje na stojąco. Mało tego, również jurorzy show byli pod wielkim wrażeniem jej występu. Heidi Klum szczerze przyznała, że zarówno jej nastoletnia córka, jak i ona sama, są ogromnymi fankami 14-letniej Polki.

Ty już jesteś gwiazdą. Mam dla ciebie dużo szacunku za to, że wróciłaś. Uwielbiam twój styl. Moja córka ma 13 lat i jest twoją wielką fanką, ja mam prawie 50 lat i też jestem twoją wielką fanką. Jesteś fantastyczna - mówiła rozemocjonowana Heidi Klum. Pochwały, komplementy oraz ciepłe słowa Sara zbiera również w swoich mediach społecznościowych. Pod jej najnowszym wideo z programu nie brakuje wielu pochwalnych komentarzy ze strony wielbicieli młodziutkiej Polki.

Sara James. Kim jest 14-letnia Polka, która swoim głosem podbija świat?

Mimo że Sara ma dopiero 14 lat, idzie jak burza i z powodzeniem podbija muzyczny świat. Co ciekawe, muzyka jest rodzinną pasją, gdyż tata piosenkarki - John James również jest muzykiem. Sara jest córką Polki - Arlety Dancewicz oraz Nigeryjczyka - Johna Jamesa, który podobnie jak córka, nie stronił od programów typu reality show. John James brał udział w programie TVP "Bitwa na głosy" jako członek chóru Mezo. Stworzył też duet Loui&James, z którym wystąpił w programie "Dzień Dobry TVN".

Sama zainteresowana śpiewa publicznie od najmłodszych lat. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. Sara zdobyła tam pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Już jako nastolatka stanęła na podium "World Talent Show "oraz zdobyła Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Przełom w jej karierze nastąpił w 2021 roku, gdy zgłosiła się do programu muzycznego TVP - "The Voice Kids". Trafiła do drużyny Tomsona i Barona i dzięki poparciu widzów, zwyciężyła program. Później jej kariera i muzyczne sukcesy potoczyły się błyskawicznie. W 2021 roku wzięła udział w programie TVP - "Szansa na sukces", który miał wyłonić kandydata do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

REKLAMA
Sara James

Wykonanie autorskiego utworu "Somebody" przyniosło Sarze sukces i to właśnie ona reprezentowała nasz kraj w dziecięcej Eurowizji, gdzie zdobyła bardzo wysokie, bo drugie miejsce. Potem postanowiła pójść za ciosem i zgłosić się do amerykańskiej edycji "Mam talent", gdzie doszła aż do finału. Te sukcesy sprawiły, że Polka stała się rozpoznawalna na świecie. Nastolatka nie osiada na laurach, nagrywa kolejne piosenki, udziela wywiadów i bierze udział w międzynarodowych projektach. W czerwcu 2022 roku została globalną ambasadorką programu Spotify EQUAL, który ma na celu promowanie równości w branży muzycznej. Choć na razie Sara mieszka w Polsce z rodzicami, marzy się jej zamieszanie w przyszłości w USA. Tym bardziej, że Amerykanie widzą w niej i jej głosie talent na miarę Alicii Keys oraz Lauren Hill. Na razie stara się łączyć muzyczne sukcesy z nauką w szkole. Jednak ze względu na rozwój kariery, nastolatka od 2022 roku rozpoczęła indywidualny tok nauczania. Nic dziwnego, na ten moment, gdy jej kariera tak prężnie się rozwija, Sara miałaby problem z nauką w zwykłej szkole. Jestem przekonana, że to, co teraz się dzieje wokół niej, to dopiero początek jej fantastycznej przygody z muzyką i kariery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA