REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Sara James jest nie do zatrzymania. Nowy sukces odniosła jako pierwsza artystka z Polski

Sara James sunie do przodu jak taran - niepowstrzymana, odnosząc sukces za sukcesem. Ledwo zdążyliśmy ochłonąć po jej spektakularnym występie w finale "America's Got Talent", a już otrzymaliśmy dwa nowe, nagrane w Los Angeles numery. Teraz młoda wokalistka została pierwszą Polką, która wydała swoje piosenki w ramach specjalnego programu - Spotify Singles.

13.10.2022
14:42
sara james spotify single agt mam talent pierwsza polka
REKLAMA

Po występie w amerykańskiej wersji programu "Mam talent!" - "America's Got Talent" - przed Sarą James pojawiło się wiele nowych możliwości. Młoda artystka sama przyznała, że udział w show był dla niej czymś przełomowym - i wygląda na to, że zamierza ten przełom dobrze wykorzystać. Nie minęło wiele czasu: James zaprezentowała już dwa premierowe single.

Nagrane w studiu w Los Angeles kawałki to oficjalny cover "lovely" Billie Eilish oraz nowa wersja autorskiego "My Wave" z repertuaru James. Piosenkarka nagrała je w ramach specjalnego programu.

REKLAMA
Sara James - Spotify Singles

Sara James: pierwsza Polka w Spotify Singles!

Spotify Singles to program, który powstał w 2017 roku. Daje on artystom możliwość tworzenia nowych aranżacji ulubionych piosenek - własnych lub cudzych. James to pierwsza Polka, którą serwis zaprosił do tego programu. Wokalistka dołączyła tym samym do grona takich gwiazd jak Harry Styles, Avril Lavigne, Zara Larsson czy Lewis Capaldi. Przyznała, że ta możliwość dała jej wiele radości.

Na Spotify znajdziecie również anglojęzyczny wywiad z James w podcaście "Mic Check". Sara opowiedziała tam o kulisach współpracy ze Spotify, swoich przeżyciach z "America's Got Talent" i kulisach powstawania wspomnianych singli. Spotify ewidentnie polubiło dziewczynę - w czerwcu 2022 roku została ona również pierwszą globalną ambasadorką Spotify EQUAL (programu promującego równouprawnienie płci w branży) z Polski. Imponujące. Przypomnijmy, że poza tym James cały czas pracuje nad solowym albumem.

Sara James - My Wave
REKLAMA

Piosenkarka urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach, a jej pełne nazwisko brzmi: Sara Egwu-James. Młoda wokalistka ma korzenie polskie i nigeryjskie, wychowywała się jednak w naszym kraju. Jej ojciec, John James, jest piosenkarzem (wystąpił m.in. w "Bitwie na głosy" i założył duet Loui & James). Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat, występując na Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku, gdzie zdobyła nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Na swoim koncie ma także występ w World Talent Show oraz Srebrny Mikrofon za wykon w Lubuskim Festiwalu Piosenki Pro Arte. W listopadzie ubiegłego roku wydała minialbum: "Jak co roku". Wygrała "The Voice Kids", później reprezentowała Polskę w 19. Konkursie Eurowizji dla Dzieci (zajęła tam drugie miejsce).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA