REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kierunek YouTube. Tam musi być polska komedia - zagraniczny Youtuber omawia "Seksmisję"

Kanał Mystery Recapped zajmujący się streszczaniem filmów, na kanwę wziął kultową polską komedię "Seksmisję". Nasi rodacy w komentarzach wspominają swoje seanse filmu, a zagraniczni internauci zapowiadają, że go obejrzą.

22.11.2021
20:43
seksmisja youtube mystery recapped
REKLAMA

Co to za film: budzą się w 2044 roku jako ostatni dwaj faceci na świecie, bo mężczyźni dawno wyginęli? Zgadliście. Pod takim tytułem w języku angielskim znajdziecie streszczenie kultowej "Seksmisji" na kanale Mystery Recapped na Youtubie. Chociaż komedia w naszym kraju jest dobrze znana, dzięki takiej promocji z pewnością zapoznają się młodzi widzowie spoza Polski.

W polskiej telewizji "Seksmisja" emitowana jest regularnie. Na pamięć znamy konkretne sceny, a niektóre teksty używamy w codziennych rozmowach. Naprawdę trudno wśród naszych krajan znaleźć kogoś, kto nie widział dzieła Juliusza Machulskiego. Produkcja była oczywiście pokazywana poza granicami Polski, ale trudno oczekiwać, żeby na Zachodzie cieszyła się taką samą estymą.

REKLAMA

Seksmisja - Mystery Recapped omawia kultową polską komedię

Bez najmniejszego problemu odczytujemy "Seksmisję" jako alegorię PRL-owskiej rzeczywistości. Kiedy jednak w 1984 roku film pokazano w USA, spotkał się z krytyką środowisk feministycznych, które uznały go za szowinistyczny, pokazujący wyższość mężczyzn nad kobietami. Trudno się dziwić takim interpretacjom wśród mieszkańców krajów bez doświadczeń komunistycznych.

Twórcy kanału Mystery Recapped odkładają jednak ideologiczne przesłanki fabuły na bok. Oni tylko streszczają fabułę polskiego filmu, bo za cel stawiają sobie przybliżenie widzom mniej znanych produkcji. Przynajmniej w tym wypadku, bo na kanale znajdziemy również podobne omówienia "Diuny" czy "Fincha".

Seksmisja/Mystery Recapped

Seksmisja - Mystery Recapped odkrywa polską komedię

REKLAMA

Mystery Recapped ma całkiem spore zasięgi. Aktualnie kanał obserwuje jakieś 1,16 mln osób. Teraz wśród jego fanów ujawniło się mnóstwo Polaków. Poprzez streszczenie "Seksmisji" nasi rodacy zaczęli komentować wideo, wspominając swoje seanse kultowej komedii i polecając inne rodzime produkcje.

To jednak nie są jedyne komentarze, jakie znajdziemy pod filmikiem. W sekcji wypowiadają się też zagraniczni użytkownicy, którzy są jeszcze przed seansem "Seksmisji", a obiecują, że na pewno sprawdzą ten tytuł. Ciekawe więc jak zachodni widzowie odbiorą dzisiaj ten film i zareagują na wieść, że Kopernik była kobietą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA