REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Król” może pójść śladem teatru. W obsadzie serialu są aktorzy znani z teatralnej adaptacji powieści Twardocha

Od kilku dni spływają informacje dotyczące nowej produkcji CANAL+. Właśnie ruszyły zdjęcia do serialu „Król”, telewizyjnej adaptacji bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha.

05.04.2019
13:51
serial król
REKLAMA
REKLAMA

CANAL+ na jakiś czas zamilkło w sprawie kolejnych produkowanych nowości. Kilka dni temu stacja uchyliła jednak rąbka tajemnicy i podała szczegóły dotyczące serialu „Król”. Za sterami reżyserskimi zasiadł Jan P. Matuszyński. Scenariuszem zajęli się Łukasz M. Maciejewski, Dana Łukasińska oraz sam Szczepan Twardoch, który w 2016 roku wydał książkę o tym samym tytule, której serial jest adaptacją. Ujawniono również głównych aktorów produkcji.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że obraz jest już w zaawansowanym stadium tworzenia. Z początkiem kwietnia rozpoczęły się zdjęcia do „Króla”. Mają one powstawać odpowiednio w Warszawie i Łodzi. Miasta te będą scenografią do wydarzeń z 1937 roku. Akcja serialu dzieje się w stolicy na dwa lata przed II wojną światową, kiedy to w Warszawie rządzi żydowski gang pod przewodnictwem Polaka, Kuma Kaplicy. Jednym z członków grupy jest Jakub Szapiro, utalentowany bokser z wielkimi ambicjami. Pewnego dnia mężczyzna bierze pod swoje skrzydła młodego chłopaka, Mosze Berensztajna, w którym upatruje swojego następcę. Wkrótce jednak okazuje się, że rządy gangu są zagrożone przez ludzi z koneksjami sięgającymi najwyższych szczebli władzy.

Poznaliśmy również szerszy skład obsady aktorskiej.

Michał Żurawski zagra Jakuba Szapiro. Kacper Olszewski zostanie Mosze Bernsztajnem. Arkadiusz Jakubik wcieli się w Kuma Kaplicę. Magdalena Boczarska zagra płomienną Ryfkę Kij. W końcu w postać Janusza Radziwiłka wcieli się Borys Szyc.

serial król

Do głównej piątki dołączyły właśnie nazwiska Andrzeja Seweryna, Piotra Packa, Leny Góry, Aleksandry Pisuli, Pawła Wolaka, Bartłomieja Topy, Adama Ferencego, Krzysztofa Pieczyńskiego, Piotra Żurawskiego, Aleksandry Koniecznej, Maszy Wągrockiej, Mikołaja Kubackiego, Barbary Kurzaj, Marcina Pempusia, Andrzeja Kłaka, Michała Kowalskiego, Andrzeja Szeremeta, Krzysztofa Roguckiego oraz Wojciecha Urbańskiego

„Król” inspiruje artystów z różnorodnych dziedzin sztuki.

REKLAMA

Co ciekawe część z szerszej obsady zdążyła już zetknąć się na swojej artystycznej ścieżce z „Królem”. Andrzej Seweryn oraz Barbara Kurzaj grali w sztuce teatralnej, zrealizowanej na podstawie tej samej książki Szczepana Twardocha. Sztuka „Król” jest wystawiana w Teatrze Polskim w Warszawie. Najbliższe spektakle odbędą się w czerwcu. Rodzi się więc pytanie, czy popisy aktorskie Seweryna i Kurzaj na deskach teatralnych będą miały swoje odzwierciedlenie na planie zdjęciowym serialu, a więc czy aktorzy wcielą się w role, które odgrywają także w teatrze.

Data premiery serialu „Król” nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA