REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Trwają prace nad ekranizacją „Króla" Szczepana Twardocha. Wiemy, kto stanie za kamerą

Na nieboskłonie polskich seriali pojawia się nowy obiekt i nie, nie jest to wieloryb, a nowa produkcja Canal+ na podstawie prozy Szczepana Twardocha. Wiemy, kto wyreżyseruje „Króla”.

25.01.2019
14:39
Serial Król
REKLAMA
REKLAMA

Już na okładce jednej z najpopularniejszych powieści Szczepana Twardocha przeczytać można było, iż „prawa do ekranizacji powieści zakupił CANAL+”. Od czasu wydania książki minęło jednak trochę czasu, a o produkcji było dość cicho.

Teraz jednak dowiadujemy się, że prace nad ekranizacją „Króla” trwają.

Serwis FilmStart poinformował, że między kwietniem a wrześniem tego roku w Warszawie będą realizowane zdjęcia do serialu. Reżyserią ma zająć się Jan. P. Matuszyński, który pracował przy hicie HBO – „Wataha". Twórca ma na koncie również świetnie przyjęty i doskonale zrealizowany film „Ostatnia rodzina”. Serwis podał również, że produkcja będzie liczyła 8 odcinków.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami CANAL+ i udało nam się potwierdzić większość tych informacji. Wyjątkiem jest jedynie liczba odcinków, bo ta nie jest jeszcze znana, podobnie jak data premiery produkcji. Jednak to, co już wiemy, może nastrajać bardzo pozytywnie. Nie dość, że za sterami umieszczono zdolnego reżysera, to jeszcze ma on na koncie pracę przy jednym z najlepszych polskich seriali.

Jednocześnie konstrukcja powieści Szczepana Twardocha sprawia, że wydaje się być ona idealna do przeniesienia na ekrany telewizorów. Mam tu na myśli nie tylko imponujące w swoim dramatyzmie zakończenie.

Powieść „Król”, która została wydana w 2016 roku, przenosi nas do przedwojennej Warszawy. Na jej ulicach panuje Jakub Szapiro, bokser i członek przestępczego świata. Jednocześnie miastem wstrząsają kryzysy polityczne i społeczne, a nad tym wszystkim wisi widmo nadchodzącej wojny.

Książka „Król” doczekała się w zeszłym roku kontynuacji.

REKLAMA

W „Królestwie” Szczepan Twardoch opisał dalsze losy bohaterów, chociaż tym razem nadał opowieści o Szapirze zupełnie inny wydźwięk, zaś akcja rozgrywa się już w czasie II wojny światowej.

Miejmy nadzieję, że „Król” będzie podobnym sukcesem, co „Ślepnąć od świateł” na podstawie prozy Jakuba Żulczyka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA