REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Krwawa zemsta, doskonały dokument i adaptacja kultowego komiksu Sprawdzamy piątkowe nowości Netfliksa

W piątek na Netfliksie pojawia się aż siedem produkcji oryginalnych. Wśród nich jest adaptacja kultowego komiksu DC, brutalne kino zemsty z Hiszpanii, a także dołujący, a zarazem dający nadzieję dokument Davida Attenborough. Osoby, które nigdzie nie wyjechały w czasie trwającego długiego weekendu, będą miały co oglądać.

04.06.2021
17:24
serial lasuch netflix nowosci piatek 4 czerwca premiery
REKLAMA

Najciekawsze piątkowe premiery na Netfliksie – co obejrzeć?

REKLAMA

„Łasuch”, znany w fandomie bardziej jako „Sweet Tooth”, to serialowa adaptacja kultowego komiksu DC autorstwa Jeffa Lemire'a. Za jego produkcją stoi Team Downey, czyli Robert Downey Jr. i jego żona Susan Downey. W post-apokaliptycznym świecie tajemnicza choroba zabiła miliardy ludzi, do tego rodzi się coraz mniej dzieci. A te, które już przychodzą na świat, mają zwierzęce cechy – rogi, królicze uszy, świńskie ryjki.

Netfliks mocno zmienił stylistykę znaną z pierwowzoru, celując bardziej w kino familijne, co nie spodobało się fanom komiksu. Pierwsze recenzje serialu są jednak obiecujące – pierwszy sezon ma na razie 100 procent pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. Krytycy twierdzą, że jest dobrze zagraną i emocjonalnie angażującą rozrywką dla ludzi w każdym wieku.

Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców

Dokumenty z udziałem David Attenborough w ostatnich latach zamiast zachwycać otaczających nas światem, wprawiają w ponury nastrój i poczucie winy. Nie inaczej jest tym razem. Razem z naukowcem Johan Rockström opowiadają o kryzysie bioróżnorodności na Ziemi – ludzkość maksymalnie przesunęła granice zapewniające stabilność życia na Ziemi przez 10 000 lat.

Dokument będzie starał się odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie coś zrobić i pokazuje gotowe rozwiązania. Ta sama ekipa produkcyjna nakręciła też serial „Nasza planeta” oraz dokument „David Attenborough: Życie na naszej planecie”. Nowy film przedstawia podstawy naukowe obu tych tytułów.

Xtremo

Nowy hiszpański film sensacyjny – dla wielu osób nie potrzeba już więcej rekomendacji. Pozostałym wyjaśnijmy, że „Xtremo” to kino zemsty. Ojciec i syn Maximo (Teo Garcia), emerytowanego cyngla, zostają zamordowani, a jego brat Lucero pozostawia go na pewną śmierć. Główny bohater chciał jeszcze poczekać z realizacją misternego planu pomszczenia rodziny, ale w podjęciu decyzji o przejściu do rzeczy „pomogła” mu kolejna tragedia – brutalne morderstwo bliskich nastoletniego chłopca, którego wziął pod swoje skrzydła. Teraz będzie szedł po trupach do celu – dorwania winnych.

Feel Good – sezon 2.

Drugi i równocześnie ostatni sezon brytyjskiego serialu. Jego bohaterką jest stand-uperka Mae ( Mae Martin) - narkomanka próbująca wyjść z nałogu i walcząca z demonami przeszłości. Związała się z George (Charlotte Ritchie), która jeszcze niedawno umawiała się tylko z facetami, a teraz próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. W drugim sezonie komediodramatu powraca m.in. Lisa Kudrow znana z roli Phoebe w sitcomie „Przyjaciele”.

REKLAMA

Lista nowych filmów i seriali na Netfliksie - 4 czerwca

  • Trippin' with the Kandasamys
  • Łasuch
  • Feel Good: Sezon 2
  • Sweet & Sour
  • Xtremo
  • Świat na granicy: Nasza planeta oczami naukowców
  • Człowiek od środka
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA