REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale
 3. Dzieje się

Nie „Wiedźmin”, nie „The Mandalorian” i nie „Gambit królowej”. To ten serial jest najpopularniejszy w tym roku

W upływającym roku mieliśmy mnóstwo emocjonujących premier serialowych. Z nowości pojawił się „Gambit królowej”, a powroty dotyczyły „The Crown”, „The Umbrella Academy” czy „The Mandalorian”. I chociaż są to lubiane przez publiczność tytuły, żaden z nich nie trafił na 1. miejsce zestawienia najpopularniejszych seriali 2020 roku wg IMDb.

10.12.2020
16:40
The boys seriale 2020 imdb
REKLAMA
REKLAMA

Macie już listy ulubionych filmów, seriali, książek i piosenek 2020 roku? Nie? Bo ta plaga nieszczęść jeszcze się nie skończyła? No cóż, różnorakie platformy, portale i serwisy się nie obijają i już podają zestawienia swoich najlepszych i najpopularniejszych. Tak zrobiło HBO GO, Google, a nawet Netflix. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, co najchętniej oglądaliśmy i wyszukiwaliśmy w minionych miesiącach. Tą samą drogą poszło IMDb, czyli największa internetowa baza danych dotycząca branży filmowej.

Na portalu ukazała się topka 10 seriali. Tytuły, które do nie niej trafiły nie zostały wybrane przez krytyków, tylko użytkowników (z serwisu korzysta 200 mln unikalnych użytkowników miesięcznie) IMDb. Lista powstała bowiem na podstawie liczby wyświetleń karty danej produkcji. Zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych.

Netflix król?

Stworzone w ten sposób zestawienie zamyka „The Crown”, którego 4. sezon od niedawna można oglądać na Netfliksie. Do platformy należy też miejsce 9. Przedostatni okazał się „Wiedźmin” (serial trafił do serwisu w grudniu 2019 roku, ale długo utrzymywał się w IMDb’s MOVIEmeter top 10).

Streamingowy gigant bez wątpienia ma powody do radości. Bo na liście znalazło się łącznie jego siedem tytułów. Prócz wymienionych są to: „The Umbrella Academy” (7.), „Gambit królowej” (6.), „Ozark” (4.), „Dark” (3.) i „Dom z papieru” (2.). Do zestawienia trafił również „Westworld” (8.) i „The Mandalorian” (5.). Każdy kto zna wymienione produkcje nie zaprzeczy, że miniony rok był bardzo mocny pod względem serialowym. Kto więc okazał się królem topki?

The Boys” król!

Zestawienie zdominowało „The Boys”. Chłopaki powrócili z drugim sezonem 4 września 2020 roku i narobili szumu w Amazon Prime Video, przykuwając fanów przed ekrany na łącznie 8 odcinków (ostatni pojawił się w serwisie 9 października). Radości z powodu wyróżnienia IMDb nie kryją aktorzy występujący w produkcji. Jack Quaid, czyli Hughie Campbell napisał w swoich mediach społecznościowych:

Patrzcie na nas! Dzięki za wybranie nas swoim serialem numer 1 tego piekielnego roku. To na pewno nie uderzy nam do głowy. A teraz jeśli pozwolicie muszę zadzwonić do moich wrogów i przekazać im dobrą nowinę.

TOP 10 najpopularniejszych seriali 2020 roku według IMDb:

REKLAMA
 1. The Boys (Amazon Prime Video)
 2. Dom z papieru (Netflix)
 3. Dark (Netflix)
 4. Ozark (Netflix)
 5. The Mandalorian (Disney+)
 6. Gambit królowej (Netflix)
 7. The Umbrella Academy (Netflix)
 8. Westworld (HBO)
 9. Wiedźmin (Netflix)
 10. The Crown (Netflix)

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA