REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Serwisy VOD nie odpuszczają. Te seriale musicie obejrzeć latem na Netfliksie, HBO GO i Prime Video

Serwisy VOD nie mają zamiaru odpuszczać w letnich miesiącach i szykują na nie niektóre ze swoich najważniejszych tegorocznych premier. Co przygotowały Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+ i HBO dla polskich odbiorców?

22.06.2020
8:34
seriale lato 2020
REKLAMA

Najbliższe lato będzie inne niż zazwyczaj. Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób będzie musiało odłożyć wymarzone wyjazdy na później i zamiast tego ograniczyć się do bliskich podróży. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu polscy użytkownicy serwisów VOD będą mieli więcej czasu na oglądanie letnich hitów, a tych nie zabraknie.

REKLAMA

Seriale lato 2020 – najważniejsze nadchodzące nowości od serwisu Netflix, HBO i innych platform:

Dark: Sezon 3 – Netflix

Serial „Dark” za sprawą dwóch pierwszych sezonów doczekał się tytułu najpopularniejszego i prawdopodobnie też najlepszej europejskiej produkcji Netfliksa. Opowieść o niemieckim miasteczku Windem sprawnie połączyła ze sobą elementy thrillera, horroru, science fiction, a nawet romansu i opowieści obyczajowej. W finałowym sezonie widzowie dowiedzą się więcej o alternatywnych wersjach rzeczywistości i przekonają się, czy bohaterom uda się przywrócić oś czasu do jej pierwotnego stanu.

Data premiery: 27 czerwca

Hanna: Sezon 2 – Amazon Prime Video

Zeszłoroczny thriller od Amazon Prime Video wzbudził szczególną uwagę w naszym kraju przede wszystkim ze względu na małą rolę Joanny Kulig. Widzowie, którzy sięgnęli po produkcję, nie mieli jednak powodów do narzekania. Okazało się bowiem, że „Hanna” to ciekawa opowieść inicjacyjna wypełniona akcją i adrenaliną (więcej na ten temat przeczytacie w recenzji 1. sezonu). W nadchodzącej serii tytułowa bohaterka znajdzie innych nastolatków o podobnych do niej umiejętnościach i spróbuje z ich pomocą zdobyć pełną wolność.

Data premiery: 3 lipca

Little Voice – Apple TV+

J.J. Abrams w ostatnim roku był jednym z najbardziej zapracowanych amerykańskich filmowców. Twórca najpierw wyreżyserował film „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, a później zajął się współtworzeniem seriali dla Apple TV+ i HBO Max. Obie produkcje, do których przyłożył rękę, znalazły się zresztą na niniejszej liście. „Little Voice” opowie o mieszkającej w Nowym Jorku Bess King. Dziewczyna z trudem łączy obiecującą karierę muzyczną z życiem osobistym i skomplikowanymi relacjami rodzinnymi. Czy uda się jej osiągnąć sukces?

Data premiery: 10 lipca

Przeklęta – Netflix

Legendy arturiańskie od setek lat przyciągają twórców zainteresowanych poszerzeniem lub reinterpretowania stworzonego tam świata. Swoją próbę podejmie także Netflix, który stoi za produkcją serialu „Przeklęta” opartego jednocześnie na komiksie Thomasa Wheelera i Franka Millera. Zapowiedziana na lipiec premiera opowie historię Ekskalibura z perspektywy Pani Jeziora, Nimue. Na podstawie pokazanego zwiastuna można zakładać, że szczególnie zadowoleni z tej produkcji będą fani „Wikingów”.

Data premiery: 17 lipca

The Umbrella Academy: Sezon 2 – Netflix

seriale lato 2020

Kolejną adaptacją popularnego komiksu, która w następnym miesiącu trafi na platformę Netflix będzie 2. sezon „The Umbrella Academy”. Pierwszych dziesięć odcinków serii zapisało się jako jedna z najlepszych ubiegłorocznych nowości serwisu, dlatego dosyć szybko ogłoszono jej przedłużenie. Potem na długo zapadła jednak cisza, a prace nad nowymi epizodami się przeciągały. Nawet teraz o 2. sezonie „The Umbrella Academy” wiadomo niewiele. Ale jedno jest pewne – czeka nas jedna z najbardziej zwariowanych superbohaterskich opowieści bieżącego roku.

Data premiery: 31 lipca

Kraina Lovecrafta – HBO

Kolejną produkcją, do której swoją rękę przyłożył J.J. Abrams, jest „Kraina Lovecrafta”. Ekranizacja powieści Matta Ruffa (jak sama nazwa wskazuje) ma być serialem grozy silnie inspirowanym mitologią stworzoną przez H.P. Lovecrafta. Oprócz tego jednak ważnym wątkiem nowości od HBO mają być też rasowe niepokoje w Stanach Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że oprócz Abramsa w rolę producenta „Krainy Lovecrafta” wcielił się też specjalista od obu tematów – Jordan Peele.

Data premiery: Sierpień 2020

The Rain: Sezon 3 – Netflix

Netflix w najbliższych miesiącach domknie jeszcze jedną oryginalną produkcję z Europy. Chodzi o oczywiście o duńskie „The Rain”, które na początku sierpnia otrzyma finałowy sezon. Post-apokaliptyczna historia opowiadająca o grupie śmiałków, którzy przemierzają Skandynawię opustoszałą z powodu epidemii tajemniczego wirusa. Premierowy sezon „The Rain” doczekał się dosyć entuzjastycznych recenzji, ale 2. odsłona nie wywołała równie pozytywnego odzewu. Czy twórcom produkcji uda się zamknąć ją w satysfakcjonujący sposób?

REKLAMA

Data premiery: 6 sierpnia

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA