REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Złapaliście się na „Clickbait” i chcecie więcej seriali w podobnym stylu? Znajdziecie je na Netfliksie

Poznaliście już rozwiązanie „Clickbaita”? Jeśli tak, to pewnie jesteście głodni kolejnych, zakręconych zagadek kryminalnych. Na szczęście Netflix ma seriale, które zaspokoją wasz apetyt.

16.09.2021
20:14
seriale jak clickbait netflix
REKLAMA

Zwroty akcji w każdym odcinku. Intryga kryminalna, która trzyma w napięciu od początku do samego końca. Nawet jeśli nie na poważnie, to dlatego, że chce się zobaczyć, jakie jeszcze absurdy wymyślili twórcy. Może nie wszystkie wymienione seriale są dobre, ale jeśli nie mogliście się oderwać od „Clickbaita”, to te również zapewnią wam rozrywkę na długie godziny. A co najlepsze, wszystkie je znajdziecie na Netfliksie.

REKLAMA

Seriale podobne do „Clickbait”, które obejrzysz na Netfliksie

Twórcy „Clickbaita” dotykają fundamentalnych tematów o istocie ludzkich relacji. Zadają pytania o to, czy nawet będąc z kimś bardzo blisko jesteśmy w stanie go/ją naprawdę poznać? Są to kwestie, które odgrywają istotną rolę w hiszpańskiej adaptacji prozy Harlana Cobena. W „Niewinnym” to historia Mateo, który na przepustce z więzienia poznał Olivię. Zakochali się w sobie i teraz tworzą szczęśliwą parę. Przynajmniej do czasu, kiedy o kobietę upominają się osoby z jej przeszłości.

Serial dostępny na Netfliksie.

Hit & Run/Seriale podobne do Clickbait

A skoro już przy temacie tajemnic w relacjach międzyludzkich jesteśmy, to kwestie te porusza również „Hit & Run”. Głównym bohaterem jest tutaj Segev, którego żona ginie w wypadku. On postanawia zbadać sprawę i zaczyna odkrywać niepokojące fakty z życia swojej partnerki, trafiając w sam środek międzynarodowej intrygi.

Serial dostępny na Netfliksie.

W „Clickbaicie” sporą rolę odgrywają nowe technologie, a nikt nie przestrzega przed nimi tak jak Charlie Booker. W swoim serialu brytyjski felietonista zastanawia się, co się stanie, gdy będziemy z nich korzystać w niewłaściwy sposób. Odniesienia do otaczającej nas rzeczywistości są wyraźnie czytelne, dlatego ta produkcja zdaje się tak niepokojąco prawdziwa.

Serial dostępny na Netfliksie.

Orphan Black

Kradzież tożsamości jest jednym z głównych wątków przewijających się w „Clickbaicie”. Twórcy pokazują, jak łatwo w sieci podszyć się pod kogoś innego. Czy tak samo sprawa się ma z realem? W „Orphan Black” Sarah jest świadkiem śmierci dziewczyny, która wygląda tak samo jak ona. Postanawia więc wejść w skórę zmarłej, przez co trafia w sam środek zawiłego spisku.

Serial dostępny na Netfliksie.

Kto zabił Sarę?

Hit & Run/Seriale podobne do Clickbait

Mój redakcyjny kolega recenzując „Kto zabił Sarę?” stwierdził, że pierwszy sezon oglądał przykuty do ekranu, będąc ciekawym, na jaki „genialny” pomysł wpadną jeszcze twórcy. Takie podejście można nazwać cringe watchingiem. Nie oszukujmy się, z „Clickbaitem” jest identycznie.

Serial dostępny na Netfliksie.

Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę

REKLAMA

Nowe media są nieodłączną częścią „Clickbaita”. To w końcu w internecie toczy się najważniejsza część śledztwa. A jak dobrze wiemy, internauci uwielbiają kotki. Filmiki i zdjęcia z tymi zwierzakami biją rekordy popularności. Dlatego kiedy w sieci pojawiło się wideo z mężczyzną zabijającym dwa kotki, społeczność wpadła w szał. Ludzie z całego świata złączyli siły, aby wytropić sprawcę. Jak to dokładnie wyglądało, dowiecie się właśnie z tego serialu dokumentalnego.

Serial dostępny na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA