REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Powrót „After Life”, gwiazdy w obsadach HBO i pierwsza dorosła animacja Apple TV+. Najważniejsze seriale wiosny 2020 - TOP 11

Astronomiczna zima jest już za nami, a wraz z lepszą pogodą nadchodzą wiosenne porządki na VOD. Najważniejsze światowe serwisy przygotowały pokaźną liczbę nowości. Na platformę Netflix powrócą „After Life” i „Dom z papieru”, HBO GO chwali się mocnymi nazwiskami w obsadach, a swoje asy w rękawie mają też Amazon i Apple.

20.03.2020
8:40
seriale wiosna 2020
REKLAMA
REKLAMA

Seriale wiosna 2020 – najlepsze produkcje zapowiedziane przez serwisy VOD:

Freud – Netflix

Zygmunt Freud to jedna z najbardziej kontrowersyjnych i budzących najbardziej skrajne reakcje postaci ostatnich dwustu lat. Ojciec psychoanalizy obecnie jest bardziej ikoną popkultury niż istotnym głosem we współczesnej psychologii. Dlatego w serialu „Freud” spotkamy młodego naukowca, który pomaga rozwiązać policji najbardziej mroczne i krwawe przestępstwa, chcąc zaistnieć w środowisku XIX-wiecznego Wiednia.

Premiera: 23 marca

Dom z papieru: Sezon 4 – Netflix

Popularność hiszpańskich seriali na platformie Netflix została zbudowana na „Domie z papieru”. Ale w międzyczasie do serwisu trafiło niemało kolejnych dzieł z tego kraju. Wiele osób po nieco słabszym 3. sezonie mogło się nawet zastanawiać, czy tytuł najważniejszej produkcji z tego kraju nie powinien przypaść komuś innemu (choćby „Szkole dla elity”). Bombastyczny, szalony i absolutnie epicki zwiastun 4. serii szybko udowodnił jednak, że Netflix na pewno nie położył kreski na gangu Profesora. „Dom z papieru” szykuje powrót, na jaki warto było czekać.

Premiera: 3 kwietnia

Home Before Dark – Apple TV+

Kryminały są jednym z najpopularniejszych współcześnie gatunków serialowych. Wyróżnienie się na tle konkurencji bywa więc zadaniem niezwykle trudnym. Apple TV+ zdecydowało się postawić na zupełnie niespodziewaną i nietypową postać głównej detektyw. „Home Before Dark” opowiada historię 9-letniej dziewczynki, która natrafia na ślad dawnej sprawy związanej z młodością jej ojca. Czy młoda Hilde Lysiak zdoła przezwyciężyć niechęć mieszkańców małego miasteczka i odkryje prawdę? Serial został oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Premiera: 3 kwietnia

After Life: Sezon 2 – Netflix

seriale wiosna 2020 class="wp-image-388110"

W trakcie tegorocznej wiosny do serwisów VOD trafi wiele naprawdę ciekawych nowości. Wydaje się jednak, że nawet żaden serial (nawet „Dom z papieru”) nie jest tak wyczekiwany przez Polaków, co kontynuacja „After Life”. Zainteresowanie dziełem Ricky'ego Gervaisa w naszym kraju było bowiem olbrzymie. A Netflix tylko podsyca emocje przed premierę 2. sezonu, trzymając jego fabułę w ścisłej tajemnicy. Na ten moment wiadomo jedynie, że Tony będzie starał się być lepszym przyjacielem dla swoich najbliższych. Bohaterowie będą też próbować ocalić lokalną gazetę przed likwidacją.

Premiera: 24 kwietnia

To wiem na pewno – HBO GO

„To wiem na pewno” stanowi doskonały dowód na potwierdzenie istnienia dwóch trendów. Pierwszy z nich to rosnące zainteresowanie w Hollywood formą miniserialu, a drugi coraz większa popularność podwójnych ról przez jednego aktora (w Polsce niedawno zadebiutował oparty o ten motyw serial „Mały Zgon”). Zapowiedziana na kwiecień produkcja HBO to adaptacja popularnej powieści z 1998 roku w reżyserii Dereka Cianfrance'a („Drugie oblicze”, „Światło między oceanami”). „To wiem na pewno” opowiada o relacji dwóch braci bliźniaków i schizofrenicznej chorobie jednego z nich. Obie postaci zagrał tu Mark Ruffalo.

Premiera: 28 kwietnia

Ucieczka – HBO GO

Dwójka dawnych znajomych. Jedno wysłane SMS-em słowo: „Uciekaj” i identyczna odpowiedź. Podróż przez Amerykę z dawną miłością. Tak mniej więcej prezentuje się pomysł na nowy thriller z elementami komedii od HBO. Serial wyprodukowany przez Phoebe Waller-Bridge (autorki i showrunnerki odpowiedzialnej za niezwykle popularne „Killing Eve” i „Fleabag”). W rolach głównych zobaczyć będziemy mogli Domhnalla Gleesona i Merritt Wever.

Premiera: 13 kwietnia

Upload – Amazon Prime Video

Co stanie się z ludzkością, po tym jak komuś uda się przenieść całą swoją świadomość do pamięci komputera? Powyższe pytanie brzmi jak dobry przyczynek do filozoficznego horroru, ale w wersji od Amazon Prime Video otrzymamy zamiast tego pogodną komedię. „Upload” zostało stworzone prze Grega Danielsa („Simpsonowie”, „Biuro”) i koncentruje się na postaci Nathana, którego spotyka przedwczesny koniec. Mężczyzna decyduje się jednak zapisać swoją świadomość i trafia wirtualnego życia po śmierci.

Premiera: 1 maja

Hollywood – Netflix

seriale wiosna 2020 class="wp-image-388107"

„Hollywood” to najnowszy serial Ryana Murphy'ego („American Horror Story”, „Wybory Paytona Hobarta”). Wiele wskazuje na to, że nie będzie mieć tu do czynienia z typowym dziełem tego twórcy. Limitowany serial opowie wzorowaną na złotej erze Hollywood historię grupy młodych aktorów i artystów, którzy próbują osiągnąć sukces w wypełnionym uprzedzeniami i chciwymi interesami środowisku. W obsadzie produkcji zobaczymy m.in. Darrena Crissa, Jeremy'ego Pope'a, Laurę Harriet, Maude Apatow i przede wszystkim znanego z sitcomu „Teoria wielkiego podrywu” Jima Parsonsa.

Premiera: 1 maja

The Eddy – Netflix

W Polsce o „The Eddy” mówi się przede wszystkim w kontekście głównej roli Joanny Kulig. I naprawdę nie powinno to dziwić, bo występ w tak prestiżowym dziele polskiej aktorki lub aktora nie zdarzył się od wielu lat. Zwłaszcza, gdy mówimy o tak dużej roli. „The Eddy” na świecie przyciąga jednak uwagę nawet nie osadą (pojawi się tam też Andre Holland), ale osobami twórców. Wśród producentów miniserialu znaleźli się Damien Chazelle, Alan Poul, Glen Ballard i Jack Thorne, czyli prawdziwi mistrzowie w swoich branżach.

Premiera: 8 maja

Od nowa – HBO GO

Jakakolwiek produkcja mająca w swojej obsadzie takie nazwiska jak Nicole Kidman, Hugh Grant, Donald Sutherland i Edgar Ramirez z góry przyciąga olbrzymią uwagę. Największą siłą „Od nowa” mogą jednak być paradoksalnie osoby stojące po drugiej stronie kamery. Za reżyserię miniserialu odpowiada Susanne Bier, która ma na swoim koncie m.in. „Nie otwieraj oczu” i „Nocnego recepcjonistę”. Produkcja śledzi losy Grace i Jonathana Fraserów. Z pozoru idealne małżeństwo rozpada się na oczach publiki w obliczu tajemniczego wypadu, brutalnego morderstwa i skrywanych od dawna tajemnic.

Premiera: 11 maja

Central Park – Apple TV+

REKLAMA

Fani animowanego serialu „Bob's Burgers” z miejsca rozpoznają znajomą kreskę podczas oglądania powyższego zwiastuna. „Central Park” to oczywiście nowe dzieło Lorena Boucharda, który odpowiada za kultową produkcję telewizji FOX. Jego najnowszy projekt stanowi połączenie szalonej komedii, musicalu i opowieści o Nowym Yorku. W 1. sezonie „Central Parku” poznamy rodzinę Tillermanów, której zadaniem jest dbanie o jeden z najsłynniejszych na świecie parków. Jak Apple TV+ poradzi sobie z pierwszą animacją dla dorosłego widza? Przekonamy się pod koniec maja.

Premiera: 29 maja

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA