REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Shakirze grozi 8 lat więzienia. Sprawa jest poważna, kwoty gigantyczne

Shakira już po raz drugi została oskarżona o uchylanie się od płacenia podatków. Gwiazda muzyki pop, której dług tym razem opiewa na kwotę ponad 7 mln dol., w listopadzie stanie przed sądem. Grozi jej 8 lat pozbawienia wolności oraz gigantyczna grzywna.

27.09.2023
11:51
Shakirze grozi 8 lat więzienia. Sprawa jest poważna, kwoty gigantyczne
REKLAMA

Konflikt między Shakirą a hiszpańskimi władzami trwa w najlepsze. Kolumbijska piosenkarka nie po raz pierwszy została bowiem oskarżona o niepłacenie podatków - kiedy wcześniej hiszpańska prokuratura stwierdziła, ze w latach 2012-2014 Shakira mieszkała w Barcelonie, piosenkarka już wtedy była dłużna ponad 15 mln dol. Artystka utrzymywała jednak, że w tamtym czasie jej oficjalne miejsce zamieszkania znajdowało się na Bahamach, co było równoznaczne z tym, że wobec hiszpańskiego rządu nie ma żadnego długu do spłacenia. Tym razem piosenkarka została oskarżona o uchylanie się od płacenia podatków po raz drugi, a w listopadzie ma stanąć w tej sprawie przed sądem.

REKLAMA

Shakira pojawiała się w artykułach serwisu Spider's Web już wielokrotnie:

Shakira oskarżona o niepłacenie podatków. Piosenkarce grozi 8 lat więzienia i gigantyczna grzywna

Hiszpańska prokuratura oskarżyła Shakirę o niezapłacenie podatku od dochodów za rok 2018; tym samym jej najnowszy dług opiewa na kwotę ponad 7 mln dol. Jak podaje Fox News, Shakira miała wykorzystać pewną spółkę zagraniczną, aby uniknąć płacenia podatków. Inne zdanie na ten temat mają przedstawiciele piosenkarki:

REKLAMA

Shakira zawsze współpracowała i przestrzegała prawa, wykazując się nienagannym postępowaniem jako osoba fizyczna i podatnik oraz wiernie postępując zgodnie z radami PriceWaterhouse Coopers, prestiżowej i rozpoznawalnej na całym świecie firmy podatkowej

- skomentowali.

Po tym, jak Shakira nie zdecydowała się na ugodę, prokuratura postanowiła skierować sprawę do sądu. Rozprawa w związku z zarzutami wobec kolumbijskiej piosenkarki odbędzie się w listopadzie bieżącego roku. Za uchylanie się od płacenia podatków grozi jej 8 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 25 mln dol.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA