REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Shia LaBeouf został pozwany za przemoc i agresję. Aktor odniósł się do zarzutów

Shia LaBeouf ma poważny kryzys wizerunkowy, gdyż został oskarżony o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec byłej dziewczyny. Aktor odniósł się do zarzutów FKA Twigs.

12.12.2020
13:40
shia labeouf pozew agresja przemoc FKA Twigs
REKLAMA
REKLAMA

Odtwórca głównej roli w pierwszych filmach z cyklu „Transformers” wyreżyserowanych przez Michaela Baya został pozwany przez swoją byłą dziewczynę. FKA Twigs, czyli znana wokalistka z Wielkiej Brytanii, oskarża aktora o to, że znęcał się nad nią.

Shia LaBeouf i FKA Twigs spotkają się w sądzie

W złożonym pozwie pojawiła się informacja, że Shia LaBeouf w trakcie związku z FKA Twigs stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Miało to rzekomo miejsce w latach 2018-2019. Piosenkarka opowiedziała ze szczegółami o tym, jak wyglądała ich znajomość, na łamach New York Timesa. Mówiła o odcięciu od znajomych, kontrolowaniu jej i… podduszaniu.

Czarę goryczy najwyraźniej przelała sytuacja, która miała miejsce niedługo po zeszłorocznych Walentynkach. Kobieta przekonuje, że była zmuszana do wyznania miłości podczas jazdy samochodem na miejscu pasażera pod groźbą rozbicia auta, jeżeli tego nie zrobi. Gdy podczas postoju na stacji benzynowej próbowała zaś zabrać swoje walizki z samochodu, ale jej chłopak na to nie pozwolił.

Shia LaBeouf nie zaprzecza, że doszło z jego strony do aktów agresji.

Aktor znany za sprawą „Transformerów”, roli syna Indiany Jonesa oraz swoich licznych wybryków medialnych, wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do całej sytuacji. Zamiast iść w zaparte, że opisywane zdarzenia nigdy nie miały miejsca, jak to zwykle w przypadku podobnych historii bywa, przeprosił za swoje zachowanie. Wstydzi się swojego zachowania i nie szuka wymówek dla swojego alkoholizmu i agresji, bo „ma historię krzywdzenia najbliższych mu osób”. Przekonuje też, że „wstydzi” się tej historii.

REKLAMA

Pozostaje otwartym pytanie, czy te przeprosiny są szczere, czy też to jedynie próba zminimalizowania strat wizerunkowych. Nie wiadomo też, jak na taki publiczny pokaz skruchy zareaguje sąd. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeżeli istnieją dowody na to, iż faktycznie te sytuacje miały miejsce, o co w dobie smartfonów nietrudno, to próby tuszowania prawdy tylko by aktora pogrążyły. FKA Twigs nie jest w dodatku jedyną osobą, która przeciwko jemu zeznaje. Po jej stronie stanęła inna była dziewczyna aktora, Karolyn Pho.

Shia LaBeouf nie jest przy tym jedyną gwiazdą Hollywood, która mierzy się z tego typu kryzysem wizerunkowym. Głośno jest ostatnio również o związku Johnny’ego Deppa z Amber Heard, która nazwała swojego męża „żonobijcą”, a sąd jej na to pozwolił. Gwiazda serii „Piraci z Karaibów” ani jednak myśli się przyznawać do zarzucanych mu czynów, tylko wręcz przeciwnie — oskarża o przemoc swoją dotychczasową partnerkę. Ma przy tym ogromne wsparcie fanów, ale nie zmienia to faktu, że stracił rolę czarodzieja Grindelwalda w serii filmów „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA