REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nowa reklama Shopee-pi-pi-pi rozsadza mózg. Nie ma nic gorszego niż "Kaczuszki"

Shopee-pi-pi-pi-pi-pi-pi nie może wam wypaść z głowy? Te słowa słyszeliśmy i wbrew samym sobie śpiewaliśmy już w rytm Baby Shark i Macareny. Teraz pojawiają się w nowej oprawie muzycznej - z melodią Kaczuszek. Reklamujący się w ten sposób sklep internetowy wie, jak wkurzyć potencjalnych klientów i w ten sposób zapewnić sobie rozgłos.

20.06.2022
18:12
shopee reklama kaczuszki sklep
REKLAMA

Firma Shopee to chyba najskuteczniejszy, a co za tym idzie najbardziej irytujący pomysłodawca reklamowych dżingli wpadających w ucho. Z nostalgiczną łezką w oku wszyscy wspominamy czasy, kiedy to reklamy miały zachęcić nas do kupienia danego produktu lub skorzystania z jakichś usług. To przeszłość, która już nie powróci. Teraz potencjalnego klienta trzeba wkurzyć i zażenować. Dlatego w telewizji lub radiu co chwilę pojawiają się spoty z przeróbkami znanych szlagierów muzycznych.

Jeszcze nie tak dawno chomiki chciały, abyśmy zrobili zakupy w Media Ekspert, śpiewając nową wersję Znalazłam, a teraz Michał Milowicz zachęca nas, do zagrania w Totka posiłkując się hitem Ona czuje we mnie piniądz. To wszystko, jest jednak niczym w porównaniu z królem żenująco-irytujących reklam. A tym niekwestionowanie jest Shopee. A raczej Shopee-pi-pi-pi-pi-pi-pi.

REKLAMA

Shopee - najbardziej wkurzające reklamy 2022 roku

Shopee to sklep internetowy, który chce w naszym kraju konkurować z Allegro, AliExpress oraz Amazonem. Usługa weszła do Polski śpiewająco. Odkąd tylko w jej reklamie usłyszeliśmy przeróbkę Baby Shark, nie mogliśmy wyrzucić jej z głowy. Nawet jeśli bardzo chcieliśmy. Grała Polakom w myślach bez przerwy, a przecież nikomu się tak naprawdę nie podobała. To były istne tortury.

Okazało się, że Ewelinie Lisowskiej należą się przeprosiny za narzekanie za każdym razem, gdy ryczała do nas z telewizora bądź radia w imieniu Media Ekspert. I kiedy już myśleliśmy, że gorzej być nie może, na plac boju weszła Macarena. W jakimś sensie Shopee już dwukrotnie wygrało konkurs na najbardziej żenującą reklamę 2022 roku. Ale to nie był koniec. Zyskujący rozgłos sklep online poszedł dalej wytyczoną przez siebie ścieżką. Nadszedł bowiem czas na Kaczuszki.

Shopee - Kaczuszki w nowej reklamie:

Dobrze czytacie. Shopee ma już trzecią reklamę w naszym kraju. Jest tak samo irytująca jak dwie poprzednie. Tym razem wkurzające "Shopee-pi-pi-pi-pi-pi-pi" słyszymy w rytmie Kaczuszek, a bohaterowie spotów bez jakiegokolwiek śladu zażenowania wykonują kultowy przecież taniec. Ostrzegam, że oglądacie na własną odpowiedzialność.

Shopee - nowa reklama - Kaczuszki
REKLAMA

To zadziwiające, że po dwóch irytujących reklamach, nie wywieźliśmy Shopee z Polski na taczkach. Dla autora tego tekstu wszystkie spoty działają tak jak wideo zachęcające do wykupienia subskrypcji YouTube Premium przed jego ulubionymi teledyskami - odrzucają od promowanej usługi. Trzymam kciuki, aby oprawą muzyczną następnego wideo wypuszczonego przez sklep była przeróbka Kiedy powiem sobie dość. Ktoś musi, albo Polacy, albo samo Shopee. Oby ktoś tam doszedł jednak do wniosku, że "nie warto było szaleć tak".

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA