REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Sport, seks, rośliny i mindfulness. Allego rusza z nowymi podcastami

Wolność i seks? Sport i wojna w Ukrainie? Jawne i sekretne życie roślin? Momenty życia, które sprawiają, że wszystko zaczynamy od nowa? O tym wszystkim usłyszymy w cyklu czterech podcastów, wydawanych pod zbiorczą nazwą "Archipelag Allegro". Pisarze i pisarki dzielą się w nich swoimi przemyślenia na wymienione tematy.

25.05.2022
16:28
archipelag allegro podcasty książki
REKLAMA

Podcasty kryminalne już was nudzą? Allegro ma rozwiązanie. Rozpoczyna właśnie zupełnie nowy cykl czterech serii podcastowych. Na "Archipelagu Allegro" dowiecie się, czy seks i wolność chadzają ze sobą w parze, co ma wojna w Ukrainie do sportu, jak wygląda sekretne życie rośli i czy przypadkiem nie powinniście zacząć swego życia od nowa.

"Archipelag Allegro" to cztery serie różnorodnych podcastów, w których pisarze i pisarki podzielą się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami na wybrane tematy. Wśród gospodarzy kolejnych cyklów jest dziennikarz sportowy Zbigniew Rokita, autorka "Nielegalnych związków" Grażyna Plebanek, botaniczka i eseistka Urszula Zajączkowska i nauczycielka mindfulness Zuzanna Ziomecka.

REKLAMA

Archipelag Allegro - o czym będą podcasty?

Na "Archipelagu Allego" nie spodziewajcie się nudnych pogadanek na wymienione wyżej tematy. Autorzy kolejnych podcastów są zafascynowani podejmowanymi przez siebie kwestiami i chcą, aby ich pasja udzieliła się słuchaczom. Dlatego Zbigniew Rokita opowiada o politycznych i społecznych kontekstach piłki nożnej, w pierwszym odcinku swojego cyklu skupiając się na konflikcie rosyjsko-ukraińskim. Mówi o nim poprzez sporne peryferia Donbasu i Krymu. Co ma do tego sport? Dowiecie się z "Prozy i poezji sportu".

Grażyna Plebanek zabiera nas w zupełnie inne rejony niż Zbigniew Rokita. Pisarka opowiada bowiem o seksie i wolności. W "Anty-romantika" zastanawia się czemu mity i stereotypy nie pozwalają nam cieszyć się zmysłowością i swobodą. Urszula Zajączkowska również porusza się w obszarach intymności, ale już nie ludzi, tylko roślin. W "Literaturze roślinnej" przedstawia najciekawsze książki dotyczące botaniki, łącząc jawne i sekretne życie roślin, z którymi mamy więcej wspólnego niż może nam się wydawać.

W ostatnim cyklu "Archipelagu Allegro" Zuzanna Ziomecka rozmawia z ekspertami na temat momentów, które zmuszają nas do rozpoczęcia życia od nowa. W pierwszym odcinku "Zwrotnika" wraz z Anną Smolar opowie o kryzysach relacyjnych w pracy, a z psycholog Moniką Klonowską zastanowi się, kiedy zmieniają się one w mobbing.

Archipelag Allegro - gdzie i kiedy słuchać podcastów?

"Proza i poezja sportu" Zbigniewa Rokity, "Anty-romantika" Grażyny Plebanek, "Literatura roślinna" Urszuli Zajączkowskiej i "Zwrotnik" Zuzanny Ziomeckiej - tak nazywają się cztery cykle podcastów zebranych pod nazwą "Archipelag Allegro". Odcinki trzech pierwszych można już usłyszeć, a ostatnia seria rozpocznie się 1 czerwca. Pełna rozpiska publikacji kolejnych odsłon poszczególnych audycji prezentuje się następująco:

REKLAMA
 class="wp-image-1966468"
Archipelag Allegro - podcasty

Wszystkich podcastów można posłuchać na popularnych platformach pokroju Spotify, czy Deezer. Pełne informacje na ten temat znajdziecie na stronie "Archipelagu Allegro".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA