REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Sport, seks, rośliny i mindfulness. Allego rusza z nowymi podcastami

Wolność i seks? Sport i wojna w Ukrainie? Jawne i sekretne życie roślin? Momenty życia, które sprawiają, że wszystko zaczynamy od nowa? O tym wszystkim usłyszymy w cyklu czterech podcastów, wydawanych pod zbiorczą nazwą "Archipelag Allegro". Pisarze i pisarki dzielą się w nich swoimi przemyślenia na wymienione tematy.

25.05.2022
16:28
archipelag allegro podcasty książki
REKLAMA

Podcasty kryminalne już was nudzą? Allegro ma rozwiązanie. Rozpoczyna właśnie zupełnie nowy cykl czterech serii podcastowych. Na "Archipelagu Allegro" dowiecie się, czy seks i wolność chadzają ze sobą w parze, co ma wojna w Ukrainie do sportu, jak wygląda sekretne życie rośli i czy przypadkiem nie powinniście zacząć swego życia od nowa.

"Archipelag Allegro" to cztery serie różnorodnych podcastów, w których pisarze i pisarki podzielą się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami na wybrane tematy. Wśród gospodarzy kolejnych cyklów jest dziennikarz sportowy Zbigniew Rokita, autorka "Nielegalnych związków" Grażyna Plebanek, botaniczka i eseistka Urszula Zajączkowska i nauczycielka mindfulness Zuzanna Ziomecka.

REKLAMA

Archipelag Allegro - o czym będą podcasty?

Na "Archipelagu Allego" nie spodziewajcie się nudnych pogadanek na wymienione wyżej tematy. Autorzy kolejnych podcastów są zafascynowani podejmowanymi przez siebie kwestiami i chcą, aby ich pasja udzieliła się słuchaczom. Dlatego Zbigniew Rokita opowiada o politycznych i społecznych kontekstach piłki nożnej, w pierwszym odcinku swojego cyklu skupiając się na konflikcie rosyjsko-ukraińskim. Mówi o nim poprzez sporne peryferia Donbasu i Krymu. Co ma do tego sport? Dowiecie się z "Prozy i poezji sportu".

Grażyna Plebanek zabiera nas w zupełnie inne rejony niż Zbigniew Rokita. Pisarka opowiada bowiem o seksie i wolności. W "Anty-romantika" zastanawia się czemu mity i stereotypy nie pozwalają nam cieszyć się zmysłowością i swobodą. Urszula Zajączkowska również porusza się w obszarach intymności, ale już nie ludzi, tylko roślin. W "Literaturze roślinnej" przedstawia najciekawsze książki dotyczące botaniki, łącząc jawne i sekretne życie roślin, z którymi mamy więcej wspólnego niż może nam się wydawać.

W ostatnim cyklu "Archipelagu Allegro" Zuzanna Ziomecka rozmawia z ekspertami na temat momentów, które zmuszają nas do rozpoczęcia życia od nowa. W pierwszym odcinku "Zwrotnika" wraz z Anną Smolar opowie o kryzysach relacyjnych w pracy, a z psycholog Moniką Klonowską zastanowi się, kiedy zmieniają się one w mobbing.

Archipelag Allegro - gdzie i kiedy słuchać podcastów?

"Proza i poezja sportu" Zbigniewa Rokity, "Anty-romantika" Grażyny Plebanek, "Literatura roślinna" Urszuli Zajączkowskiej i "Zwrotnik" Zuzanny Ziomeckiej - tak nazywają się cztery cykle podcastów zebranych pod nazwą "Archipelag Allegro". Odcinki trzech pierwszych można już usłyszeć, a ostatnia seria rozpocznie się 1 czerwca. Pełna rozpiska publikacji kolejnych odsłon poszczególnych audycji prezentuje się następująco:

REKLAMA
 class="wp-image-1966468"
Archipelag Allegro - podcasty

Wszystkich podcastów można posłuchać na popularnych platformach pokroju Spotify, czy Deezer. Pełne informacje na ten temat znajdziecie na stronie "Archipelagu Allegro".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA