REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nieumarłe zwierzęta i las pełen tajemnic w nowym zwiastunie „Smętarza dla zwierzaków” na podstawie powieści Kinga

Mistrz horroru, Stephen King to jeden z najczęściej adaptowanych pisarzy w historii. Jego dzieła cieszyły się szczególną popularnością w latach 90. Finansowy sukces nowej wersji „To” sprawił, że moda na Kinga zapanowała na nowo. Dowodem na to jest kolejna adaptacja „Smętarza dla zwierzaków”.

07.02.2019
18:17
smętarz dla zwierzaków zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Stephen King napisał powieść „Pet Sementary” w 1983 roku u szczytu swojego najlepszego okresu. To właśnie wtedy powstały takie klasyki horroru, jak „Lśnienie”, „Cujo” i pierwsza część „Mrocznej wieży”. Książka była wielokrotnie tłumaczona na język polski pod różnymi tytułami, ale jej filmowe adaptacje były nazywane „Smętarzem dla zwierzaków”. Pierwsza ekranizacja trafiła do kin w 1989 roku. Trzy lata później światło dzienne ujrzał jej sequel.

Plany stworzenia remake'u były podejmowane od bardzo dawna. Już w 2010 roku w mediach pisano, że trwają prace nad scenariuszem. Nowa wersja „Smętarza dla zwierzaków” zadebiutuje jednak dopiero w najbliższych miesiącach. Na pierwszy rzut oka opowieść o magicznym cmentarzu, na którym członkowie lokalnej społeczności chowają swoje zmarłe zwierzęta brzmi dosyć niewinnie. Tymczasem jest to jedna z najbardziej mrocznych i pesymistycznych powieści w dorobku pisarza.

Drugi zwiastun „Smętarza dla zwierzaków” pokazuje, że film będzie stosunkowo wierną adaptacją.

Głównym bohaterem obrazu jest dr Louis Creed, który przeprowadza się do stanu Maine w towarzystwie swojej żony Rachel i dwójki małych dzieci. Gdy w jego rodzinie zdarza się tragedia mężczyzna postanawia wykorzystać starożytne cmentarzysko, które sprawia, że zwierzęta powracają do żywych. Rozpoczyna to długie pasmo wydarzeń pełnych strachu, śmierci i zniszczenia.

REKLAMA

W produkcji zagrają Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow oraz Hugo i Lucas Lavoie. Za „Smętarz dla zwierzaków” odpowiada wytwórnia Paramount Pictures, a reżyserują Kevin Kolsch i Dennis Widmyer. Więcej scen związanych z filmem zobaczycie na premierowym zwiastunie. Nadchodzący wielkimi krokami „Smętarz dla zwierzaków” to niejedyna pozytywna wieść dla fanów twórczości Kinga. Niedługo później w kinach pojawi się druga część „To”, a rozpoczęły się też prace nad serialową wersją „Bastionu”.

„Smętarz dla zwierzaków” pojawi się w polskich kinach 3 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA