REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial kryminalny Disney+ anulowany po 1. sezonie. Zadebiutował zaledwie miesiąc temu

Najnowszy serial od ABC Signature utonął, zanim zdążył wypłynąć na szerokie wody. Dlatego, jeśli byliście fanami produkcji "Śmierć i inne szczegóły" i czekaliście na informację o 2. sezonie, możecie być mocno rozczarowani.

30.03.2024
10:13
smierc i inne szczegoly anulowany serial disney+
REKLAMA

Serial "Śmierć i inne szczegóły" w USA zadebiutował 16 stycznia, z kolei w Polsce pojawił się nieco później, bo dopiero na początku marca bieżącego roku. Niektórzy być może są już po seansie, niektórzy w trakcie, a wiele osób prawdopodobnie nawet ma dopiero w planach obejrzeć świeżą produkcję na Disney+. Trzeba jednak przyznać, że oceny niezbyt zachęcają, by zapoznać się właśnie z tym tytułem - być może właśnie dlatego serial "Śmierć i inne szczegóły" nie dostał drugiej szansy i ostatecznie został anulowany po 1. sezonie.

REKLAMA

Serial "Śmierć i inne szczegóły" nie dostanie kontynuacji

Produkcja "Śmierć i inne szczegóły" rozgrywa się na luksusowym i wystawnie urządzonym śródziemnomorskim liniowcu. W rejsie uczestniczy grupa zamożnych osób, by świętować odejście na emeryturę prezesa znanej firmy. Wśród elity znajduje się także błyskotliwa Imogene Scott (Violett Beane), młoda kobieta, która na jachcie pojawiła się wraz z rodziną swojej przyjaciółki Anny (Lauren Patten). Kiedy na statku dochodzi do morderstwa jednego z pasażerów, Imogene staje się główną podejrzaną, gdyż to właśnie ona była ostatnią osobą, która widziała ofiarę żywą. Tymczasem okazuje się, że w rejsie bierze udział światowej sławy detektyw, Rufus Cotesworth (Mandy Patinkin), którego Imogene miała okazję poznać już wcześniej. Mimo swojej niechęci do śledczego, kobieta będzie musiała z nim współpracować, by oczyścić się z zarzutów.

Showrunnerami, autorami i producentami serialu pod szyldem studia ABC Signature są Mike Weiss i Heidi Cole McAdams. Za wyreżyserowanie 10-odcinkowej produkcji odpowiadało natomiast aż sześciu reżyserów - Yangzom Brauen, James Griffiths, Alrick Riley, Dinh Thai, David Petrarca oraz Marc Webb. W obsadzie znaleźli się Violett Beane ("Flash"), Mandy Patinkin ("Homeland"), Lauren Patten ("Sprawa idealna"), Rahul Kohli ("Nawiedzony dwór w Bly"), Angela Zhou ("Obiecująca. Młoda. Kobieta"), Hugo Diego Garcia ("Befikre"), Pardis Saremi ("Hell of a Summer") i Linda Emond ("Zbrodnie po sąsiedzku").

Disney+: zwiastun serialu "Śmierć i inne szczegóły"

Choć fabuła z pewnością zachęci niejednego fana kryminalnych produkcji, na ten moment widzowie i krytycy dosyć sceptycznie podeszli do 1. sezonu serialu - w serwisie Rotten Tomatoes otrzymał on bowiem notę jedynie 55%, z kolei niemal 10 tys. użytkowników IMDb oceniło go na 6.8. Variety podaje, iż tytuł "Śmierć i inne szczegóły" nie wywarł na widzów większego wpływu - prócz niskich ocen od widzów i krytyków nie pojawił się także w rankingu 10 najlepszych transmisji strumieniowych Nielsena. Sprawiło to, że zdecydowano się na anulowanie produkcji po 1. sezonie.

Serial "Śmierć i inne szczegóły" jest dostępny w serwisie Disney+.

REKLAMA

O produkcjach Disney+ przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA