REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Smoleńsk dostępny online. W VOD zobaczysz już najlepszy film science-fiction minionego roku

Smoleńsk to film budzący ogromne emocje. Obraz Antoniego Krauzego powstawał przez trzy lata, a swoją premierę miał 9 września 2016 roku. Nie okazał się jednak największym hitem kinowym minionego roku. Jest jednak już szansa na to, by nadrobić seans online w serwisie VOD.

03.02.2017
14:32
Smoleńsk online VOD
REKLAMA
REKLAMA

Film w reżyserii Antoniego Krauzego traktuje o tragedii w Smoleńsku, gdzie 10 kwietnia 2010 roku rozbił się wojskowy samolot Tu-154M. Na pokładzie Tupolewa znajdowali się w chwili tragedii polski prezydent Lech Kaczyński wraz żoną oraz 94 inne osoby.

Smoleńsk to sfabularyzowana wersja wydarzeń zaraz po tragedii.

Główną postacią w filmie Smoleńsk jest dziennikarka Nina (Beata Fido). Prowadzi samodzielne dochodzenie, którego celem jest zbadanie, jakie były przyczyny tej katastrofy. Czy to był wyłącznie splot nieszczęśliwych wypadków, czy też może kryje się za tym coś więcej, w tym np. ingerencja osób trzecich?

Film wzbudził olbrzymie kontrowersje, ponieważ brał na tapet spór polityczny pomiędzy osobami uznającymi wydarzenia w Smoleńsku za tragiczny wypadek, a ludźmi wierzącymi w to, że przyczyną katastrofy był zamach. Produkcja zdaje się w dodatku stawać jednoznacznie po jednej ze stron tego sporu.

Producentem filmu, który wyreżyserował Antoni Krauze, został Maciej Pawlicki.

Za scenariusz odpowiadają oprócz Krauzego i Pawlkickiego dwie osoby - Marcin Wolski i Tomasz Łysiak. Zdjęciami zajął się Michał Pakulski, muzyką Michał Lorenc, scenografią Michał Sulkiewicz, a kostiumami Małgorzata Gwiazdecka.

W obsadzie filmu Smoleńsk oprócz Beaty Fido znaleźli się m.in. Maciej Półtorak (operator kamery), Redbad Klijnstra (redaktor), Halina Łabonarska (matka Niny), Maciej Góraj (ojciec Niny), Lech Łotocki (prezydent RP Lech Kaczyński) i Ewa Dałkowska (Pierwsza Dama Maria Kaczyńska).

Pierwotnie film miał mieć premierę już w 2014 roku, ale przedłużyła się o kolejne 2 lata i wielokrotnie ją przekładano. Obraz udało się sfinalizować dzięki publicznej zbiórce pieniędzy.

Jak poinformował profil VOD.pl na Twitterze w bazie serwisu znalazł się właśnie Smoleńsk.

Smoleńsk można obejrzeć online w serwisie VOD.pl po uprzednim zapłaceniu kwoty 9,90 zł. Dostępne opcje płatności to przelew online, karta płatnicza, PayPal i Blik.

Jeśli ktoś nie chce płacić online, to może uzyskać dostęp do materiału dzięki SMS Premium, ale wiąże się to z wyższą opłatą w wysokości 13,53 zł.

Po dokonaniu płatności można oglądać Smoleńsk w VOD.pl przez 2 dni.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA