REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Już dziś sprawdzimy, czy SNL Polska trzyma poziom amerykańskiego odpowiednika

Pierwszy odcinek polskiej edycji kultowego Saturday Night Live zobaczymy już dziś o 21.00 na kanale YouTube SNL Polska oraz w Showmaksie. Prowadzącym będzie Piotr Adamczyk.

02.12.2017
10:00
SNL Polska
REKLAMA
REKLAMA

Jak zapowiada Showmax, Piotr Adamczyk - będący specjalnym gościem pierwszego odcinka SNL Polska - rozpocznie swój występ monologiem nawiązującym do aktualnych wydarzeń, weźmie również udział we właściwych skeczach. Gościem muzycznym będzie Daria Zawiałow, więc będziemy mieli okazję wysłuchać jej utworów z najnowszej płyty na żywo. W premierowym odcinku SNL Polska zagra także zespół Grzech Band, który na stałe zagości w programie.

Ów Grzech Band, czyli World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, sięga do korzeni muzyki i zderza ją z jazzem, impresjonizmem i muzyką filmową. Jak czytam w oficjalnym opisie, zespół gra na zapomnianych instrumentach, ręcznie zrobionych perkusjonaliach z drewna i kamieni. To może być nawet ciekawe.

Cztery pierwsze odcinki SNL Polska będą emitowane na żywo na kanale YouTube SNL Polska oraz w Showmaksie za darmo.

Odcinki na stronie będą transmitowane nawet dla niezarejestrowanych użytkowników, którzy nie zdecydowali się na wykupienie abonamentu na Showmax. Po zakończeniu transmisji program będzie można oglądać już tylko po zalogowaniu do usługi.

Jak już wspominaliśmy, w pierwszym premierowym odcinku gościem specjalnym będzie Piotr Adamczyk. W jednym z kolejnych polityk Rober Biedroń. Co ciekawe, każdy z gości uczestniczy od początku w produkcji odcinka. Nie przychodzi więc na gotowe, by wcielić się w napisaną rolę, a wspólnie pracuje nad gagami, żartami czy pomysłami. W przypadku Adamczyka, bardzo utalentowanego aktora z ponoć bardzo dużym poczuciem humoru, nietrudno sobie wyobrazić wspólną pracę. Ale z panem Biedroniem, który ze sceną ma niewiele wspólnego? Przyjdzie nam się o tym przekonać.

Co to właściwie jest SNL Polska?

SNL goście class="wp-image-111469"

SNL Polska to lokalna wersja najsłynniejszego programu satyrycznego na świecie, czyli Saturday Night Live, który już od 43 lat powstaje w studiu NBC na Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. W lokalnej edycji w stałej obsadzie znaleźli się: Laura Breszka, Monika Babula, Karolina Piechota, Helena Ganjalyan, Magda Smalara, Michał Meyer, Michał Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Mateusz Grydlik i Kamil Pruban.

REKLAMA

Co tydzień w sobotę wieczorem stała obsada wraz z gościem specjalnym w roli gospodarza odcinka wystawia skecze, które komentują aktualne wydarzenia czy zjawiska społeczne. Do tego dochodzi gość muzyczny oraz stały segment - Weekend Update, czyli parodia programu informacyjnego.

– Coraz więcej moich kolegów spoza branży, coraz więcej ludzi wykształconych nie widzi w Polsce dla siebie rozrywki. Na dźwięk słowa „kabaret” mówią „nie”. Myślę, że trzeba właśnie tę część widowni dopieścić, by pokazać im, że polscy aktorzy też są wykształconymi ludźmi i też potrafią zagrać coś dla was ciekawego – opowiadał mi Mateusz Grydlik, jeden z członków stałej obsady, uznany dubbingowiec i aktor teatralny. Pozostaje mi więc przypomnieć o naszej niedawnej relacji ze spotkania ze stałą obsadą SNL Polska i zaprosić was przed ekrany telewizorów, telefonów, tabletów czy na czym tam będziecie oglądać transmisję. Sam na pewno chętnie obejrzę pierwszy odcinek. A jutro podzielę się na łamach Spider’s Web swoimi wrażeniami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA