REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sequel hitowego filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica” z oficjalnym logo, tytułem i datą premiery

Film „Sonic. Szybki jak błyskawica” był jednym z największych kinowych hitów 2020. Produkcja oparta o słynną serię gier wideo z niebieskim jeżem w roli głównej prędzej czy później musiała więc doczekać się sequela. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat „Sonic the Hedgehog 2”.

10.02.2021
20:44
sonic the hedgehog 2
REKLAMA
REKLAMA

Poprzedni rok nie był dobrym okresem dla Hollywood i kin na całym świecie. Na rzetelny zarobek mogły ostatecznie liczyć tylko te produkcje, które trafiły do kin przed marcem. A zwykle nie chodzi o największe blockbustery szykowane na późniejsze terminy. Dlatego ostatecznie to właśnie „Sonic. Szybki jak błyskawica” okazał się najbardziej dochodowych filmem superbohaterskim 2020 roku a nie „Czarna Wdowa” czy „Wonder Woman 1984”.

Warto natomiast mieć na uwadze, że sukces familijnej produkcji, opartej na serii gier wideo, nie wziął się z niczego. Jeszcze na kilka miesięcy przed pierwotną premierą „Sonic. Szybki jak błyskawica” wydawał się idealnym kandydatem na klapę roku. Fani niebieskiego jeża byli zszokowani i przerażeni wymyślonym przez filmowców designem Sonica i po publikacji 1. zwiastuna zaapelowali o zmianę jego wyglądu. Wytwórnia Paramount Pictures na szczęście posłuchała tych próśb, dzięki czemu ostatecznie dostarczyła widzom zaskakująco udaną komedię dla całej rodziny.

Sequel filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica” dostał właśnie oficjalne logo i datę premiery.

„Sonic the Hedgehog 2” to nie jest przesadnie oryginalny czy zaskakujący tytuł, co autorzy powyższego tweeta sami przyznali w nieco żartobliwym tonie. Obudzi jednak nostalgiczne wspomnienia w osobach, które zagrywały się w produkcję o tym samym tytule w latach 90. Wydaje się, że firmy Sega i Paramount Pictures chciały nawiązać do kultowej gry, bo w nowym filmie ważną rolę również będzie pełnić lis Miles „Tails” Prower. To właśnie znane doskonale fanom obu postaci dwa ogony najlepszego przyjaciela Sonika wystają z cyfry „2” w tytule.

REKLAMA

Premiera „Sonic the Hedgehog 2” ma planowo nastąpić 8 kwietnia 2022 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA