REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Sophia Loren w szpitalu. Włoska aktorka miała wypadek

Sophia Loren miała wypadek. Włoska aktorka została przewieziona do szpitala po wypadku, do którego doszło w jej domu. Gwiazda kina przewróciła się w łazience w swoim domu w Szwajcarii, gdzie doznała kilka złamań biodra i złamania kości udowej. Jak się obecnie czuje?

25.09.2023
12:05
Sophia loren Featureflash Photo Agency, Shutterstock
REKLAMA

Sophia Loren doznała wypadku w swojej posiadłości w Szwajcarii. Doznała kilku złamań, m.in. kości udowej i jak podaje Hollywood Reporter, aktorka musiała przejść operację.

REKLAMA

Sophia Loren w szpitalu po wypadku. Jak się czuje?

W szpitalu towarzyszą i opiekują się nią dwaj synowie: Carlo oraz Edoardo. Aktorkę czeka rekonwalescencja, a potem długa rehabilitacja. Wiadomo też, że 89-letnia gwiazda nie pojawi się na otwarciu czwartej na świecie restauracji jej imienia w Bari. Miała też otrzymać obywatelstwo honorowe miasteczka. Na razie uroczystości zostały odwołane.

Panuje ostrożny optymizm co do wyniku operacji i powrotu do zdrowia Loren. Ten obejmie krótką rekonwalescencję, a następnie długą rehabilitację-  czytamy w "La Repubblica".

W Spider's Web dużo piszemy o zagranicznych aktorach:

Sophia Loren to jedna z największych gwiazd włoskiego i światowego kina

Sophia Loren jest jedną z największych gwiazd włoskiego oraz światowego kina, która gra zarówno w europejskich produkcjach, jak i amerykańskich. Pod koniec lat 90. American Film Institute umieścił ją na 21. miejscu w rankingu "największych aktorek wszech czasów". W 1961 roku za główną rolę w filmie "Matka i córka" została nagrodzona Oscarem. Była to pierwsza w historii Akademii Filmowej taka nagroda za występ nieanglojęzyczny. Jest laureatką m.in. rekordowej liczny dziesięciu nagród David di Donatello, w tym siedmiu dla najlepszej aktorki oraz pięciu specjalnych Złotych Globów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA