REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Fani odtworzyli nowy zwiastun Spider-Mana ze scen animacji z lat 90. Wyszło genialnie

Zwiastun „Spider-Man: Bez drogi do domu” rozbudził na nowo oczekiwania i wyobraźnię fanów Marvel Cinematic Universe. Trailer najpierw doczekał się milionów wyświetleń na różnych portalach i platformach, a teraz też własnej przeróbki. Użyto do niej wyłącznie scen z kultowego serialu „Spider-Man”.

27.08.2021
22:09
spider man zwiastun film marvel animacja lata 90
REKLAMA

Start 4. fazy Marvel Cinematic Universe trudno zaliczyć do przesadnie udanych. Seriale Disney+ budzą w wielu widzach niejednoznaczne uczucia, a „Czarna Wdowa” po prostu nie była dobrym filmem. Widać to zresztą doskonale po ogólnym nastroju fandomu, który niedawno wyśmiewał się nawet z alternatywnej sceny po napisach prequela poświęconego Nataszy Romanoff. Z kolei na „Shang-Chi i legendę dziesięciu pierścieni” oraz „Eternals” wciąż jeszcze czekamy, ale te produkcje od samego początku nie budziły wielkiej ekscytacji. Na horyzoncie widnieje jednak jeden film, który przebija wszystkie pozostałe.

REKLAMA

Chodzi oczywiście o produkcję „Spider-Man: Bez drogi do domu”, czyli trzeci solowy tytuł z Peterem Parkerem w roli głównej. Po długich tygodniach spekulacji wytwórnie Marvel i Sony nareszcie zaprezentowały światu jego zwiastun i tym jednym posunięciem zdobyły internet. Liczba wyświetleń rozmaitych jego wersji przebiła nawet wynik osiągnięty przez „Avengers: Koniec gry”. Jasne, zaznaczone w materiale powroty Zielonego Goblina, Jaszczura i Doktora Octopusa to ze strony obu firm dosyć oczywiste żerowanie na nostalgii, ale tak naprawdę kogo to obchodzi? Skoro prawie wszyscy widzowie są zadowoleni z takiego obrotu spraw, to nie ma o co kruszyć kopii.

Fani przerobili nawet zwiastun „Spider-Man: Bez drogi do domu” z użyciem kultowej animacji z lat 90.

REKLAMA

Efekt końcowy jest absolutnie fenomenalny i sprawi, że wielu z nas zapewne łezka zakręci się w kąciku oka. Twórcom udostępnionego na YouTubie filmiku udało się odtworzyć atmosferę i treść zwiastuna właściwie co do joty. Wystarczy obejrzeć oba materiały jeden po drugim, żeby się o tym przekonać. Wideo docenili inni fani Marvel Cinematic Universe, dlatego w ciągu zaledwie 24 godzin od publikacji trailer w stylu animacji doczekał się ponad 500 tys. wyświetleń. Zresztą można się spodziewać, że w kolejnych dniach ta liczba jeszcze znacznie urośnie.

Chodzi oczywiście o serial „Spider-Man” nadawany w Polsce w latach 1995-1998 na kanale Fox Kids. Dla wielu współczesnych wielbicieli MCU był to jeden z najważniejszych tytułów dzieciństwa. Wychowaliśmy się na nim. Marvel nigdy nie osiągnąłby obecnego statusu, gdyby nie „Spider-Man” (i podobne tytuły poświęcone X-Menom, Fantastycznej Czwórce, Iron Manowi czy Hulkowi). Dlatego odwołanie do tej ery nie budzi przesadnego zdziwienia. Tym bardziej że serialach z lat 90. doszło do powołania pierwszego uniwersum bohaterów Marvela. Pewną rolę odegrał tam też Doktor Strange, co okazało się wyjątkowo pomocne w stworzeniu powyższej przeróbki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA