REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fani Marvela poczekają na koniec 3. fazy MCU. Opowieść zamknie dopiero „Spider-Man: Daleko od domu”

Marvel Cinematic Universe to filmowe dzieło, jakiego wcześniej nie było. Jego przyszłość pod wieloma względami stoi jednak pod znakiem zapytania. Wygląda na to, że na pierwsze odpowiedzi poczekamy dłużej, niż myśleliśmy. A to dlatego, że ostatnim filmem 3. fazy MCU będzie „Spider-Man: Daleko od domu”.

22.04.2019
9:51
spider-man mcu
REKLAMA
REKLAMA

Długo wyczekiwana premiera „Avengers: Koniec gry” nadejdzie już w tym tygodniu. Fani superbohaterskich adaptacji nareszcie dowiedzą się, jak zakończy się opowieść o grupie herosów, których zaczęliśmy poznawać ponad dziesięć lat temu. Oczekiwania związane z tą produkcją są ogromne nie tylko dlatego, że mówimy o jednym z najdroższych filmów w historii. Według zapowiedzi Avengersi zmierzą się z Thanosem, poznają tajemnice Quantum Realm i spróbują przywrócić do życia poległych kompanów. A to tylko część tajemnic i zagadek, których rozwiązanie może znaleźć się w „Avengers: Endgame”.

Choć nie wszystkim udało się uniknąć spoilerów (duża dawka wyciekła do sieci w zeszłym tygodniu), to w znacznej części będziemy mieć do czynienia z produkcją nieznaną. Okazuje się jednak, że w „Avengers: Koniec gry” zostanie ujawnionych mniej wyczekiwanych informacji, niż do tej pory sądzono. Według pierwotnego planu przedstawionego mediom miał to być bowiem ostatni film 3. fazy MCU. Jego zakończenie byłoby więc bezpośrednim przejściem do następnego etapu, po części z nowymi bohaterami i zupełnie świeżymi historiami.

Kevin Feige zaznaczył jednak, że to „Spider-Man: Daleko od domu” zakończy 3. fazę Marvel Cinematic Universe.

Zdradził to w trakcie rozmowy z dziennikarką podczas odbywającego się w Szanghaju spotkania promocyjnego związanego z „Avengers: Koniec gry”. Informacja o innej roli sequela „Spider-Man: Homecoming” pierwszy raz pojawiła się publicznie. Oznacza to, że na ten moment nie ma żadnego oficjalnie zapowiedzianego filmu 4. fazy.

REKLAMA

Oczywiście nie oznacza to, że Disney nad niczym obecnie nie pracuje. Wiadomo, że powstanie solowa produkcja o Czarnej Wdowie, a w planach jest także „The Eternals” z Angeliną Jolie. Pozostaje pytanie, jak ta zmiana jest powiązana z fabułą „Spider-Man: Daleko od domu”. Akcja filmu ma zacząć się kilka minut po finale „Avengers: Endgame”, o czym swego czasu mówił Feige. Czy to oznacza, że 4. faza będzie umiejscowiona znacznie dalej w przyszłości? A może dopiero w produkcji o Peterze Parkerze przyjdzie nam poznać dalsze założenia związane z projektem Avengers? O wszystkim tym przekonamy się wkrótce.

„Avengers: Koniec gry” trafi do kin 25 kwietnia, a „Spider-Man: Daleko od domu” 5 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA