REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To nie przypadek, że Szwedzi właśnie teraz chwalą się sukcesami. Spotify cały czas rośnie

Spotify pochwaliło się kolejnym wzrostem liczby płacących użytkowników. Na chwilę przed debiutem na giełdzie pozycja najpopularniejszego streamingu wydaje się być niezachwiana.

05.01.2018
8:29
spotify 70 mln
REKLAMA
REKLAMA

Na rynku streamingu muzyki działa kilku różnych graczy, ale w globalnym ujęciu liczą się tak naprawdę tylko dwie firmy. Pomimo rosnącego zagrożenia ze strony Apple Music, pochodzący ze Szwecji lider nie przestaje rosnąć.

Spotify ma już 70 mln użytkowników opłacających abonament.

Oznacza to, że firmie udało się pozyskać kolejne 10 mln użytkowników w przeciągu sześciu miesięcy. Pod koniec lipca 2017 roku serwis raportował, że z płatnego planu korzysta 60 mln osób.

Ten wynik to mniej więcej dwukrotnie tyle, co ze znacznie młodszego Apple Music. Największy konkurent goniący lidera chwalił się przekroczeniem bariery 30 mln użytkowników we wrześniu minionego roku.

Twórcy usługi chwalili się 50 mln użytkowników w marcu 2017 roku. Próg 40 mln płacących klientów firma przekroczyła we wrześniu 2016 roku. Dynamika ich pozyskiwania cały czas jest na dobrym poziomie.

Nie wszyscy użytkownicy serwisu płacą za Spotify.

Co ciekawe, tym razem serwis nie chwali się liczbą wszystkich użytkowników, a jedynie bazą klientów opłacających dostęp do usługi w wersji Premium. Do tej pory podawano obie wartości, w tym liczbę osób korzystających z usługi w okrojonej darmowej wersji z reklamami.

REKLAMA

Pół roku temu cała baza użytkowników usługi wynosiła 140 mln osób. Oznacza to, że na wersję premium decydowało się średnio 43 proc. z nich. Jeśli tylko udział procentowy nie uległ zmianie, to obecnie Spotify ma dziś około 163 mln aktywnych użytkowników.

Ciekawe, na ile ogłoszenie wyników właśnie teraz jest przypadkowe. Nie byłbym zdziwiony, gdyby próg 70 mln użytkowników został przekroczony już jakiś czas temu, ale firma zwlekała z udostępnieniem danych. W końcu to dzisiaj pojawiła się informacja, że Spotify zmierza wreszcie na giełdę - i to w nietypowym stylu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA